iWant

Jak spravovat zálohy na iCloudu

iWant

Chtěl bych se poradit ohledně iCloud. Měl jsem iPhone 4 a udělal jsem zálohu na iCloud. Pořídil jsem si iPhone 4S a vše se mi natáhlo do nového iPhonu v pořádku, ale když jsem chtěl udělat novou zálohu, tak mi to hlásí málo místa, prosím o rozšíření. Nechce se mi platit kvůli tomu za více úložiště. Jde nějak z iCloud vymazat tu starou zálohu, prosím? (Martin Domanský)

Úložiště pro zálohy v iCloudu jdou snadno spravovat přímo z vašeho zařízení. Můžete mazat celé zálohy i obsah jednotlivých aplikací. Příkladem je třeba hudební přehrávač, kde máte uložené některé filmy či seriály a zálohovat je nepotřebujete. Ukážeme vám, jak na to:

  • Otevřete si Nastavení > iCloud > Úložiště a zálohy > Spravovat úložiště. Zde uvidíte přehled všech záloh, kolik zabírají místa na iCloudu a kolik si z toho uzmou jednotlivé aplikace.
  • Chcete-li smazat pouze obsah jednotlivých aplikací ze zálohy na iCloudu, vybere příslušnou aplikaci. Zobrazí se vám seznam souborů i jejich velikost. Po stisknutí tlačítka Upravit pak můžete mazat jednotlivé soubory.
  • Pokud chcete vymazat celou zálohu zařízení, abyste mohli vytvořit novou, otevřete nabídku konkrétního zařízení (v seznamu Zálohy) a stiskněte Smazat zálohu. Tím uvolníte potřebné místo.
  • V nabídce můžete také zaškrtnout, která data se budou zálohovat. Můžete tak zrušit zálohování fotografií, pokud si je třeba skrz Photo Stream ukládáte do počítače, nebo obsahu jednotlivých aplikací, například výše zmíněné video soubory. Tímto způsobem můžete výrazně ušetřit místo na iCloudu bez potřeby dokupovat další GB.

Máte také problém k řešení? Potřebujete poradit nebo třeba najít tu správnou aplikaci? Neváhejte a pište nám na poradna@jablickar.cz, příště zodpovíme třeba právě Váš dotaz.