iWant

Kate Winsletová za roli ve filmu Steve Jobs vyhrála cenu BAFTA

iWant

BAFTA je zkratkou pro Britskou akademii filmového a televizního umění. Na včerejším slavnostním ceremoniálu předávání cen, který proběhl už 69krát, zvítězila v kategori nejlepší herečka ve vedlejší roli Kate Winsletová za ztvárnění postavy Joanny Hoffmanové ve filmu Steve Jobs.

Pro film režiséra Dannyho Boylea a scenáristy Aarona Sorkina to byla tento večer jediná výhra ze tří nominací. Další dvě byly v kategoriích „nejlepší herec v hlavní roli“ (Michael Fassbender) a „nejlepší adaptovaný scénář“ (Aaron Sorkin). V těchto kategoriích ceny BAFTA získali Leonardo DiCaprio za film The Revenant a Adam McKay a Charles Randolph za film The Big Short.

Kate Winsletová předtím už za roli ve Stevu Jobsovi získala Zlatý glóbus, cenu „London Film Critics Circle“ a byla nominována na Oscara, stejně jako Michael Fassbender za ztvárnění Steva Jobse. Ve filmu hraje Winsletová Joannu Hoffmanovou, vedoucí marketingu, která pracovala v Jobsově týmu při vývoji Macintoshe a počítače NeXT. Je známá jako jedna z mála lidí, kteří byli schopni se Jobsovi postavit a prosadit si své, na což se film zaměřuje a dává jí mnohem více prostoru, než měla ve skutečnosti. S Jobsem totiž pracovala pouze pět let, kdežto film naznačuje čtrnáct.

Ve své děkovné řeči Kate Winsletová zmínila režiséra a jeho netypický přístup dělení natáčení na tři období zkoušek a samotného natáčení. Pokračovala vyzdvihnutím práce Aarona Sorkina, Michaela Fassbendera a ostatních herců a členů natáčecího štábu. Joannu Hoffmanovou popsala jako oddanou a loajální přítelkyni Steva Jobse a poděkovala jí za ochotu při konzultacích před natáčením.

Nejočekávanějšími zbývajícími filmovými cenami jsou ceny Akademie, které budou předány 28. února. Film Steve Jobs tam má již zmíněná dvě želízka v ohni.

Zdroj: Cult of Mac