iWant

Dřevěný kryt Esperia Evoque Bamboo můžete mít i s vlastním motivem

iWant

Ve světě, kde se dbá na dokonalost – tak jako ve světě kolem iPhonů – vzniká často řada kontroverzí a protichůdných pohledů. Apple díky obsesi svého zakladatele věnuje velkou pozornost designu a továrnímu zpracování všech svých produktů a nemalou péči pak věnuje přesvědčování svých zákazníků, že právě jejich produkt je dokonalý tak, jak je. O to větší dilema představují doplňky, které je možné si k iPhonu pořídit. Jejich nejkontroverznějším zástupcem jsou pouzdra a obaly.

Mnohým majitelům iPhonů přijde škoda „hyzdit“ dokonale navržený výrobek produktem třetí strany, která často nevěnuje návrhům či výrobnímu procesu ani zlomek vášně a preciznosti, s jakou je tomu u Applu. Proto se často setkávám s názorem, že na „jejich“ iPhone žádný obal nesmí. Sám jsem se řadil do této skupiny nadšenců, a to až do chvíle, než přišel iPhone 5. Tenký a lehký přístroj má sice bezkonkurenční design, ale díky tenkým zádům telefonu, jako by v dlani něco chybělo.

kryt Esperia Evoque Bamboo

Když se nám do redakce dostal kryt Esperia Evoque Bamboo, byl jsem na vážkách, jestli jej na telefon nasadit. Masivně působící kus plastu ve mě nebudil příliš důvěry a představa, že vlastně pohltí veškerou krásu původního designu, mě spíše odrazovala. Nicméně úkol je úkol, a tak Bamboo zacvaklo na telefon a šlo se testovat…

Není plast jako plast. Esperia používá v případě tohoto krytu matný a na dotek velmi příjemný plast, který spíše než ropný produkt evokuje samet. Na telefon pasuje úplně dokonale a krásně drží. To se o většině krytů říct nedá. Obvykle mají vůli anebo se do nich telefon naopak ne a ne vejít. Esperia Evoque je navíc lehký, takže z iPhonu 5 rozhodně neudělá cihličku.

Kromě preciznosti a kvalitně působícímu plastu je zde však ještě jedna vlastnost, která Esperii Evoque odlišuje od konkurence. Zadní stěnu tvoří plát bambusového dřeva, který je do plastového krytu nalepený bez jakýchkoli ostrých hran či spár. Trochu chladný a industriální design iPhonu bambus zjemňuje a dodává mu punc luxusního zboží.

A teď k tématu chybějícího kousku do dlaně. iPhone 5 se brilantně vyhnul vlně zvětšování smartphonů a dokázal, že věc lze řešit chytře. Telefon tak zůstal telefonem. S více protaženým tělem a odtučněnými zády se však hůře drží a je v ruce méně stabilní. Kryt, který je lehký a kvalitní, to může zhoršit anebo zlepšit. Zhoršit v případě, že je z tvrdého plastu, přesahuje přes hrany telefonu a člověk se o něj zachytává prsty. Esperia Evoque Bamboo je však pravým opakem. Jednak perfektně sedí, jednak dřevěná záda nekloužou, ale příjemně kompenzují těch pár milimetrů, které inženýrům Apple k dokonalosti přece jenom chyběly.

Dřevěné kryty Esperia jsou v Evropě čerstvá novinka. Nedávno se objevily na pultech prakticky všech prodejen APR (Apple Premium Reseller) a dalších obchodů s příslušenstvím po celé České republice. Tento kryt používá i Dara Rolins a několik dalších osobností, které se jimi chlubí na sociálních sítích. Stránky Esperia také nabízí kryty na přání s vlastním motivem.

Cena krytu 1 099 Kč není z těch nejnižších, přesto bych ji neoznačil za přehnanou. Esperia Evoque Bamboo je jedním z mála krytů, které se orientací na detail, nápaditostí a výsledným zpracováním blíží pojetí Apple, a je tak hodný tohoto dokonalého přístroje. Navíc si můžete vybrat vlastní motiv i typ dřeva, takže máte velkou šanci, že budete mezi přáteli jedineční, i kdyby by měl někdo obal od stejného výrobce.

[button color=red link=http://www.esperia.cz/ target=“_blank“]e-shop ESPERIA[/button]

Esperia soutěž icon