iWant

Malování uměleckých portrétů na iPadu

iWant

Před několika dny jsme vás informovali o nové televizní reklamě na iPad (článek), ve které mimo jiné bylo iPadu přiřazeno přídavné jméno “artful” nebo-li umělecký. Dnes si ukážeme několik portrétů namalovaných na tomto zařízení.

Potréty namaloval David Newman, který dříve začínal s malováním lidí pomocí tužky a papíru na technických akcích v Silicon Valley. Poté co se v dubnu začal prodávat iPad, David si ho pořídil a začal na něm kreslit portréty pomocí aplikace SketchBook Pro od vývojářů Autodesk (pozn. redakce: tato aplikace je momentálně zlevněna na 3,99 € iTunes link) a stylusu, který Davidovi nahrazuje obyčejnou tužku.

SketchBook Pro je profesionální aplikace na malování, která nabízí kompletní sadu uměleckých nástrojů a intuitivní uživatelské rozhraní designované exkluzivně pro iPad uživatele. Se SketchBook Pro proměníte váš iPad ve skicář.

Výsledky Davidovo práce jsou více než působivé. Rozhodně by mě nenapadlo, že takového výsledku lze dosáhnout pomocí iPadu a malovací aplikace. To jen dokazuje, k jakým rozdílným činnostem může být iPad využit.

David navíc měl minulý víkend první sólo uměleckou show, kde představil své portréty. Akce proběhla na iOSDevCampu2010 v San Jose. Pokud byste chtěli vidět malé představení aplikace SketchBook Pro panem Newmanem, pusťte si následující video.


(pozn. redakce: černobílé obrázky jsou malovány ručně pomocí tužky a papíru, zbylé barevné na iPadu)

Zdroj: laughingsquid.com
 • Osobne mam Sketchbook Pro i Brushes pro iPad a zatim vitezne vychazi jednodussi Brushes. Sketchbook je proste uz moc profi a i kdyz je interface intuitivni, tak proste ta jednoduchost v podani Brushes u me zatim vyhrala.

  Jinak Pogo Sketch stylus je supr vec.

 • Hovno

  Jan Zdarsa umřel? :-(

 • Pěkné, ale jsou i hustší: (pro nedočkavce ke konci na 6:20 je vše zrychleno)
  http://www.youtube.com/watch?v=5OLP4nbAVA4&feature=player_embedded

  nakonec to vypadá jako fotka, neuvěřitelné…