iWant

Moment Camera: Jednoduchý fotoaparát za babku

iWant

iPhone patří k nejoblíbenějším zařízením pro fotografování vůbec. Já sám jsem před nedávnem prodal svůj ultrazoom, protože si v současné době plně vystačím s iPhonem 5 – mám ho vždy u sebe a kvalita jeho snímků je na velmi dobré úrovni. Stejně tak si vystačím s nativní aplikaci Fotoaparát, jelikož je jednoduchá a má vše, co potřebuji – až na pár situací.

moment-camera-mockup

Chtěli jsme se s přítelkyni vyfotit zpovzdálí, jenže široko daleko nebyla ani noha a Fotoaparát nedisponuje funkcí samospouště. Zabrousil jsem tedy do App Store a začal se prolouskávat tunami aplikací. Požadavky jsem měl jen dva – aplikace musí být jednoduchá a levná, nejlépe samozřejmě zdarma. Stáhl jsem jich několik, názvy si již nepamatuju, avšak Moment Camera zůstala jako jediná v mém iPhonu dodnes. Dokonce byla tehdy, tuším, zdarma.

Minimalistické rozhraní nabízí v horní části displeje šest tlačítek. Nastavení blesku nabízí čtyři možnosti – vypnuto, zapnuto, automaticky, nebo neustálé svícení (jako svítilna). Dalším tlačítkem lze nastavit počet fotografií, které se sejmou po jediném stisknutí spouště. Na výběr máte ze tří, čtyř, pěti, osmi, nebo deseti snímků.

Jak ikonka třetího tlačítka vypovídá, jedná se o samospoušť, kterou lze spustit v intervalu tří, pěti, deseti, třiceti, nebo šedesáti sekund. V nastavení aplikace Moment Camera lze navolit zvukové efekty u samospouště a také problikávání LED blesku. To přijde vhod, abyste si mohli odpočítat sekundy do stisknutí spouště.

Čtvrté tlačítko zleva slouží k výběru pomocné mřížky. Mně osobně se líbí čtverec kvůli Instagramu. Ano, Fotoaparát v iOS 7 umí fotit čtverec, ale já chci mít zachovánu fotografii v celé velikosti bez ořezu. Zbylá dvě tlačítka slouží k přístupu do nastavení aplikace a výběru mezi přední a zadní kamerou.

To je vše, co Moment Camera umí. Není toho mnoho, avšak v jednoduchosti je síla. Od aplikace pro focení více funkcí nepotřebuju. Ano, nelze například nastavit zvlášť body pro ostření a expozici, ale ruku na srdce – kdo z vás má na tohle čas?

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/moment-camera/id595110416?mt=8″]