Zavřít reklamu
iWant

Na iOS přichází herní legenda Super Mario Run, na Watch Pokémon GO

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443

Vedle hardwarových produktů, které na dnešní prezentaci zastupovaly novinky v podobě iPhonů 7 a Apple Watch Series 2, se dostala řeč i na software, konkrétně na hry. O nadšený aplaus diváků se postarala společnost Nintendo, která oznámila příchod ikonického herního díla Super Mario na platformu iOS a světového fenoménu Pokémon GO na watchOS.

Kultovní italský instalatér, který byl videoherním symbolem osmdesátých let, má již brzy dorazit do App Storu. Oznámil to Šigeru Mijamoto, „otec Maria“ a šéf herního designu Nintenda. Novinka se bude jmenovat Super Mario Run a jak již název vypovídá, bude se jednat o běhací hru na podobné bázi jako Subway Surfers či Temple Run.

Bez Maria nebyl příběh kompletní.

Koncept je jednoduchý: úkolem každého hráče bude ovládat figurku Maria v tradičním animovaném 2D světě, sbírat všemožně rozmístěné mince, vyhýbat se nástrahám a doběhnout do cíle. To vše na základě ovládání jedné ruky, respektive palce, který bude sloužit jako hlavní nástroj pro skákání. Sbírání mincí bude sloužit i jako motivace pro sestavení vlastního Mushroom Kingdom, tudíž čím více mincí, tím lépe. Vedle těchto herních zážitků bude možné k „souboji“ vyzvat i přátele v rámci asynchronního závodění.

mario-appstore

K premiérovému nástupu Maria na iOS se nadšeně vyjádřil i samotný výkonný ředitel Applu Tim Cook. „App Store zlepšil tolik věcí v našich životech – způsob, jakým komunikujeme, jakým pracujeme a jakým si užíváme zábavu. Pro hráče všech věkových kategorií však příběh nebyl bez Maria kompletní.“

Super Mario Run má dorazit do App Storu exkluzivně v prosinci letošního roku s podporou více jak 100 zemí a devíti jazyků. Zajímavé je, že Super Mario Run bude mít fixní cenu, nebudou tedy k dispozici žádné in-app nákupy ani předplatné. Na Maria navíc můžete v App Storu narazit už nyní, když si však hru otevřete, místo nakupovacího tlačítka zatím vyskočí jen možnost nechat se upozornit, až Mario vyjde. To je ostatně novinka App Storu.

Super Mario Run
Super Mario Run
Price: Free+

Dobrodružství s ikonickým instalatérem však není herní jedinou pro jablečné zařízení. Niantic Labs, které s Nintendem spolupracují, dnes také oznámili, že světový fenomén Pokémon GO bude možné hrát i na watchOS. Pomocí Apple Watch bude mít hráč možnost mimo jiné vyhledávat nejbližší Pokémony, přičemž se mu budou zobrazovat i kalorie, které při hledání spálil, nachozené kilometry a časová vytíženost. Bez iPhonu však plnohodnotné hraní nebude možné.

Zdroj: TechCrunch