iWant

Netflix přichází do České republiky. Zatím však bez českého dabingu a titulků

iWant

Nejznámější streamovací služba světa se po dlouhém čekání dostala i do našich krajin. Česká republika je jednou ze 130 zemí, pro kterou byl Netflix oficiálně spuštěn. Oznámil to dnes na technologickém veletrhu CES v nevadském Las Vegas spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Reed Hastings.

„Dnes jste svědky zrodu nové celosvětové internetové televize. S tímto globálním uvedením si mohou spotřebitelé počínaje Singapurem a Petrohradem, konče San Franciskem a São Paulem užívat televizní seriály a filmy současně. Bez žádného čekání. S pomocí internetu uživatelům přinášíme možnost sledovat cokoliv, kdykoliv a na jakémkoliv zařízení,“ prohlásil Hastings.

Netflix se jakožto přelomová streamovací služba nyní dostává prakticky do celého světa. Poslední významný trh, kde Netflix nebude, je Čína, ale i tam se prý má jednou dostat. Konečně tedy i v České republice budeme moci pohodlně konzumovat vizuální obsah všeho druhu – na jakých zařízeních a v jaké kvalitě, to záleží na vybraném balíčku.

netflix-cz

Základní balíček stojí 7,99 € (cca 216 Kč), ovšem je relativně omezený, jelikož nepodporuje streamování v HD (tedy ani v Ultra HD) a není možné sledovat obsah na více jak jednom zařízení. Standardní balíček je poskytován za 9,99 € (cca 270 Kč) a oproti základnímu typu umožňuje uživatelům streaming v HD kvalitě a na dvou zařízeních zároveň. Prémiový balíček se vyšplhal na cenu 11,99 € (cca 324 Kč). Za tuto cenu si mohou předplatitelé užívat televizní seriály a filmy i v Ultra HD kvalitě a až na čtyřech zařízeních současně.

Zatím jen poloviční radost

Každý balíček poskytuje první měsíc streamování zdarma. Samozřejmostí je i neomezené sledování filmů a seriálů jak na laptopu, tak i na televizích, chytrých telefonech a tabletech a okamžité zrušení předplatného. To lze kupovat tradičně přes platební kartu nebo PayPal.

Oznámení příchodu Netflixu do České republiky provázelo na tuzemském internetu a sociálních sítích velké nadšení, přeci jen jsme všichni na oblíbenou streamovací službu čekali opravdu dlouho, ale zatím se ještě nemůžeme radovat zcela nevázaně. Obsah dostupný na českém Netflixu totiž nebude mít ani český dabing, ani české titulky. Tolik populární původní obsah, jako jsou seriály Bloodline nebo Daredevil, tak bude možné sledovat pouze v originálním znění. Navíc například nejpopulárnější seriál House of Cards u nás Netflix kvůli právům (zřejmě kvůli České televizi, která seriál vysílá) vůbec nenabídne.

Netflix nedisponuje ani nejnovějšími filmovými novinkami, ale to ani ten americký, takže tady český uživatel v nevýhodě nebude. Nadále však ale Netflix tlačí vlastní obsah – na letošek oznámil 31 nových řad seriálů (ať už úplných novinek nebo pokračujících sérií) a také několik vlastních filmů a dokumentů. Pro začátek toho tak nejspíš stejně nebude málo a můžeme jen doufat, že alespoň české titulky, a možná později i český dabing, přijdou co nejdříve.