Zavřít reklamu
iWant

Pebble 2 a Time 2 nabídnou monitor srdečního tepu, běžce potěší Pebble Core

iWant

Výrobce chytrých hodinek Pebble včera představil hned tři velké novinky. Učinil tak již tradičně v rámci zveřejnění kampaně na Kickstarteru. Zájemci si tedy mohou novinky rovnou předobjednat a dobrou zprávou je, že skutečně mají z čeho vybírat. Přichází Pebble 2 (nástupce prvních Pebble), Pebble Time 2 a Pebble Core, úplně nové nositelné zařízení s GPS i 3G modulem pro streamování ze Spotify.

Hodinky Pebble 2 přímo navazují na původní Pebble, se kterými firma sklidila obrovský úspěch a v podstatě vytvořila segment chytrých hodinek. Pebble 2 se drží své původní filozofie a nabízejí vysokokontrastní černobílý e-paper displej, vodotěsnost do 30 metrů a týdenní výdrž na baterii.

S druhou generací Pebble ovšem přichází také velké novinky v podobě monitoru srdečního tepu, vestavěného mikrofonu a lepšího krycího sklíčka odolného proti poškrabání. Klíčovou změnou je pak také podpora nejnovějšího operačního systému založeného na časové ose, který navíc nedávno přišel s vylepšenou aplikací pro monitoring aktivity a spánku.

Pebble2

Především sportovci, pro které jsou hodinky primárně určeny, tedy Pebble 2 jistě ocení. Pebble 2 půjdou do prodeje v září letošního roku, a to za 129 dolarů. Pokud si je navíc předobjednáte již v rámci kampaně na Kickstarteru, zaplatíte za ně jen 99 dolarů, tedy méně než 2 400 korun. Na výběr je hned pět barevných provedení.

Pebble Time 2 jsou přímým nástupcem Pebble Time, ale přicházejí rovnou v prémiově vyhlížející kovové variantě. Rovněž přinášejí monitor srdečního tepu a také výrazně větší displej. Kolem něho jsou totiž nyní výrazně tenčí rámečky, díky čemuž se zobrazovací plocha dočkala rozšíření o slušných 53 procent.

Displej je, stejně jako u původních Time, barevný e-paper. Pebble Time 2 jsou rovněž vodotěsné do 30 metrů, také disponují mikrofonem a nabízí 10denní výdrž na baterii, což je údaj skutečně úctyhodný, zejména vzhledem ke konkurenci.

Pebble_Time2

Pebble Time 2 nahradí současné modely Pebble Time i Pebble Time Steel a přijdou ve třech barvách – v černé, stříbrné a zlaté. Co se týče dostupnosti, hodinky mají přijít v listopadu letošího roku, a to za cenu 199 dolarů. Z Kickstarteru je lze opět předobjednat levněji, za 169 dolarů (4 000 korun).

Úplně novým produktem v nabídce Pebble je pak nositelné zařízení nazvané Core, které je určené primárně pro běžce a „geeky“ všeho druhu. Jedná se o malé čtvercové zařízení s jediným tlačítkem, které lze připnout na triko či opasek. Core obsahuje GPS a vlastní 3G modul, díky čemuž běžci poskytne v podstatě všechno, co může potřebovat.

Díky GPS zařízení zaznamená trasu, přičemž spolupracuje s celou řadou populárních fitness aplikací jako Runkeeper, Strava a Under Armor Record. Díky 3G modulu pak umožní streamovat hudbu ze Spotify a dopřát tak běžci i řádnou hudební motivaci.

Pebble_core

Zařízení Pebble Core disponuje i Wi-Fi a Bluetooth konektivitou, 4GB vnitřní pamětí a je široce programovatelné. V zásadě se totiž jedná o malinký počítač s otevřeným Androidem 5.0, takže kromě pomůcky pro běžce může být klidně ovladačem na otevírání vrat, čipem na sledování domácích mazlíčků, malým diktafonem atp. Pebble Core bude zkrátka takovým zařízením, jaké si z něj zapálení techničtí nadšenci vytvoří.

Pebble Core k prvním zákazníkům dorazí v lednu 2017. K dispozici bude v černé a bílé barvě a stát bude 99 dolarů. Cena na Kickstarteru je stanovena na 69 dolarů, tedy méně než 1 900 korun.