iWant

Puppet Soccer 2014 – nalaďte se na světový šampionát

iWant

Již zanedlouho v Brazílii vypukne největší fotbalový svátek, mistrovství světa, a vy se můžete na tuto velkolepou sportovní událost naladit s vtipně zpracovanou a zároveň lehce návykovou hrou Puppet Soccer 2014. Rozhodně od této hříčky pro iPhony a iPady nečekejte žádný sofistikovaný fotbalový zážitek, jde spíše o formu zábavného odreagování v příjemné formě plné karikatur známých fotbalistů.

puppet-soccer

Puppet Soccer 2014 nepřináší žádný nový herní model, na hřišti, kterým je displej vašeho iOS zařízení, stojí na každé straně dvě branky, proti sobě dva fotbalisté a jejich úkolem je dostat míč za záda toho druhého. Kopem, hlavou či ho tam dotlačit tělem. Ovládání je jednoduché, máte k dispozici směrové šipky, šipku nahoru pro výskok a „kopačku“ pro kopnutí. Je jen na vás, jak zamíříte (při kopu vám napovídá šipka).

Co se ale na Puppet Soccer 2014 povedlo a co by právě teď mohlo fotbalové fanoušky zajímat, je propojení s blížícím se světovým šampionátem. Ten se uskuteční v červnu a červenci v Brazílii a vy si v Puppet Soccer 2014 můžete celý turnaj zahrát s předstihem. Vyberete si jeden ze 32 autentických účastníků a co je hlavní, z každého týmu máte na výběr hned několik dokonale zpracovaných hráčů, což znamená, že v každém týmu poznáte jejich největší hvězdy.

Každý hráč je pochopitelně jinak dobrý, v Puppet Soccer 2014 se hraje na kvalitu kopu, výskok a rychlost, přičemž každý atribut si můžete pomocí postupně získaných mincí vylepšovat, stejně jako odemykat nové a nové hráče. Celkem jich je ve hře přes 60 a každý karikuje reálného hráče. V argentinském výběru poznáte Messiho, u Portugalců Ronalda, v italském výběru můžete hrát s Pirlem a domácí Brazilce zase povede Neymar. Je ale jen na vás, jakého hráče si nakonec nejvíce oblíbíte. Šanci vyhrát světový šampionát máte s každým.

Aby ale 90 minut (ve hře to je 90 vteřin) nebylo jen nudné kopání do míče, můžete sbírat speciální bonusy, které zvětší či zmenší míč, zmrazí soupeře, žvýkačka mu znemožní odlepit se od země a šnek ho zase dokonale zpomalí. Za každý vstřelený gól, vítězné utkání i postupy do dalších fází turnaje získáváte již zmíněné mince, za ty pak vylepšujete své hráče. A pokud vás již přestane bavit bojovat s umělou inteligencí, Puppet Soccer 2014 nabídne také hru ve dvou hráčích. Tu je ovšem mnohem pohodlnější hrát na větším displeji iPadu, kdy se obrazovka rozpůlí a každý hráč má více prostoru než na iPhonu.

Puppet Soccer 2014 je ke stažení zdarma a uvnitř aplikace si můžete za reálné peníze nakoupit herní mince a diamanty, ty rovněž slouží k vylepšování a odemykání nových hráčů. Kdo se již nemůže dočkat fotbalového turnaje v Brazílii, může mu Puppet Soccer 2014 zkrátit čekání.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/puppet-soccer-2014/id860010780?mt=8″]
 • Anndy

  zaujimavy by bol multiplayer

  • Jiří Bukovjan

   Multiplayer je zatím na jedno zařízení s pomocí splitscreenu, časem snad dodáme i ten mezi dvěma

 • David Salcer 

  Pařim neustále, s kámošema sme hráli flashovku Big head football, a tohle je dost podobný takže pecka. Ještě potunit hru pro 2 hráče či multiplayer a nemám co vytknout

  • Jiří Bukovjan

   Postupně vylepšujeme, naráz to holt nejde :-)

 • Zbynek Riha

  Jenom by mě zajímalo, jak je to s případnými licencemi na obličeje hráčů. Od autora super počin (viděl jsem aplikaci na AppParade), ale aby neměl v budoucnu nějaké problémy…

 • Jiří Bukovjan

  Karikatury se používají celkem často ve hrách, větší problém je s licencí na jméno společně s obličejem, nebo týmem. To už by pak mohl být problém. Jména jsme změnili dostatečně, aby nemohlo dojít právě k právním problémům.
  Díky, na vylepšeném multiplayeru zapracujeme po mistrovství.