iWant

iWant

T-Mobile zveřejnil ceny iPhone 4S, O2 ho nenabídne vůbec

iWant

Již od půlnoci by se měl začít oficiálně prodávat iPhone 4S v České republice. Zatímco ještě loni byli hlavní prodejci operátoři, tentokrát do hry vstoupil i Apple se svým Online Store. Všichni operátoři již vyložili své karty. Jaké jsou tedy nabídky?

T-Mobile

Nejvíc své zákazníky potěšil asi T-Mobile, alespoň co se týče dotovaných telefonů. Nejlevnější iPhone 4S 16 GB nabídne už za 5 499 Kč. Podmínkou je ovšem minimální měsíční plnění 2 300 Kč a k tomu datový balíček Internet v mobilu klasik, který vyjde na 239 Kč měsíčně a nabídne poměrně směšný FUP 300 MB.

Nedotovaný telefon je podle očekávání dražší, než jej nabízí Apple Online Store, a to v případě 16 GB verze o zhruba 1 500 Kč, u 32 GB verze dokonce o 2 300 Kč. Dá se tedy očekávat, že o nedotované telefony od operátorů bude zájem minimální. Na kompletní ceník se můžete podívat v naší tabulce:

Vysvětlivky:

  • MMP – minimální měsíční plnění v korunách
  • Internet v mobilu Standard – Datový balíček za 139 Kč měsíčně s FUPem 100 MB
  • Internet v mobilu Klasik – Datový balíček za 239 Kč měsíčně s FUPem 300 MB

Ačkoliv vychází na 28. října státní svátek, bude si možné na pobočkách T-Mobile telefon zakoupit, a to i o víkendu. T-mobile navíc připravil zajímavou akci T-Run. V osmi českých městech ( Praha, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Liberec, Ostrava a Plzeň) se budou pohybovat speciální kurýři, kteří u sebe budou mít voucher na iPhone 4S 16 GB zdarma. Ten dostane první člověk, kterému se podaří kurýra chytit (dotekem). To ale nebude snadné, jelikož kurýři jsou zkušení freerunneři (obdoba parkouru) v čele s Jakubem Dohnalem.

Akce bude probíhat 28. října od 9:00 do 12:00, během této doby máte možnost svého kurýra chytit. Jeho polohu se dozvíte, když zabrouzdáte telefonem na Facebookovou stránku T-Mobile.

Vodafone

O cenách Vodafonu jsme vám již psali. Nabídka není nikterak slavná, nejlevnější iPhone 4S 16 GB pořídíte s minimálním měsíčním plněním 2 777 Kč za 10 377 Kč, což je jen o pouhé 4000 levnější cena, než nabídne Apple Online Store.

K dispozici nejsou všechny ceny, Vodafone totiž momentálně nabízí pouze 16 GB a 64 GB verzi, nicméně z dřívějška alespoň známe nedotovanou cenu prostřední, 32 GB verze, která činí 18 577 Kč, téměř o 1 600 Kč dražší než u Applu. Celkový přehled můžete vidět v následující tabulce:

Vodafone nabídne také již klasický půlnoční prodej, a to ve vybraných prodejnách ve třech českých městech (Praha – Václavské náměstí, Brno – Masarykova, Ostrava – Zeyerova). Prvních 100 zákazníků získá praktické rukavice, ve kterých lze ovládat veškeré telefony s kapacitním displejem.

Vodafone také nabízí slevu 500 Kč těm, kteří přinesou starý mobilní telefon k recyklaci (je třeba doklad k telefonu) . Další možností získání slevy 500 Kč je výběr datového balíčku z nabídky Vodafonu. A aby toho nebylo “málo”, pokud se zúčastníte půlnočního prodeje, získáte od červeného operátora i síťovku. Jsou ti operátoři ale štědří, že?

Telefónica O2

K velkému překvapení nebude O2 iPhone 4S prodávat vůbec. Údajně se nedohodl s Apple o podmínkách prodeje, které byly dle mluvčího O2 pro společnost nevýhodné. Asi těžko se dozvíme, jak to doopravdy bylo, nicméně iPhonu 4S se od kyslíkového operátora nedočkáme. Zároveň bude O2 stahovat i současnou nabídku jablečných telefonů (iPhone 3GS, iPhone 4).

Apple Store

Pro připomenutí ještě uvedeme ceny českého Apple Store:

  • iPhone 4S 16 GB – 14 490 Kč
  • iPhone 4S 32 GB – 16 990 Kč
  • iPhone 4S 64 GB – 19 990 Kč