iWant

T-Mobile zveřejnil ceny iPhone 4S, O2 ho nenabídne vůbec

iWant

Již od půlnoci by se měl začít oficiálně prodávat iPhone 4S v České republice. Zatímco ještě loni byli hlavní prodejci operátoři, tentokrát do hry vstoupil i Apple se svým Online Store. Všichni operátoři již vyložili své karty. Jaké jsou tedy nabídky?

T-Mobile

Nejvíc své zákazníky potěšil asi T-Mobile, alespoň co se týče dotovaných telefonů. Nejlevnější iPhone 4S 16 GB nabídne už za 5 499 Kč. Podmínkou je ovšem minimální měsíční plnění 2 300 Kč a k tomu datový balíček Internet v mobilu klasik, který vyjde na 239 Kč měsíčně a nabídne poměrně směšný FUP 300 MB.

Nedotovaný telefon je podle očekávání dražší, než jej nabízí Apple Online Store, a to v případě 16 GB verze o zhruba 1 500 Kč, u 32 GB verze dokonce o 2 300 Kč. Dá se tedy očekávat, že o nedotované telefony od operátorů bude zájem minimální. Na kompletní ceník se můžete podívat v naší tabulce:

Vysvětlivky:

 • MMP – minimální měsíční plnění v korunách
 • Internet v mobilu Standard – Datový balíček za 139 Kč měsíčně s FUPem 100 MB
 • Internet v mobilu Klasik – Datový balíček za 239 Kč měsíčně s FUPem 300 MB

Ačkoliv vychází na 28. října státní svátek, bude si možné na pobočkách T-Mobile telefon zakoupit, a to i o víkendu. T-mobile navíc připravil zajímavou akci T-Run. V osmi českých městech ( Praha, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Liberec, Ostrava a Plzeň) se budou pohybovat speciální kurýři, kteří u sebe budou mít voucher na iPhone 4S 16 GB zdarma. Ten dostane první člověk, kterému se podaří kurýra chytit (dotekem). To ale nebude snadné, jelikož kurýři jsou zkušení freerunneři (obdoba parkouru) v čele s Jakubem Dohnalem.

Akce bude probíhat 28. října od 9:00 do 12:00, během této doby máte možnost svého kurýra chytit. Jeho polohu se dozvíte, když zabrouzdáte telefonem na Facebookovou stránku T-Mobile.

Vodafone

O cenách Vodafonu jsme vám již psali. Nabídka není nikterak slavná, nejlevnější iPhone 4S 16 GB pořídíte s minimálním měsíčním plněním 2 777 Kč za 10 377 Kč, což je jen o pouhé 4000 levnější cena, než nabídne Apple Online Store.

K dispozici nejsou všechny ceny, Vodafone totiž momentálně nabízí pouze 16 GB a 64 GB verzi, nicméně z dřívějška alespoň známe nedotovanou cenu prostřední, 32 GB verze, která činí 18 577 Kč, téměř o 1 600 Kč dražší než u Applu. Celkový přehled můžete vidět v následující tabulce:

Vodafone nabídne také již klasický půlnoční prodej, a to ve vybraných prodejnách ve třech českých městech (Praha – Václavské náměstí, Brno – Masarykova, Ostrava – Zeyerova). Prvních 100 zákazníků získá praktické rukavice, ve kterých lze ovládat veškeré telefony s kapacitním displejem.

Vodafone také nabízí slevu 500 Kč těm, kteří přinesou starý mobilní telefon k recyklaci (je třeba doklad k telefonu) . Další možností získání slevy 500 Kč je výběr datového balíčku z nabídky Vodafonu. A aby toho nebylo “málo”, pokud se zúčastníte půlnočního prodeje, získáte od červeného operátora i síťovku. Jsou ti operátoři ale štědří, že?

Telefónica O2

K velkému překvapení nebude O2 iPhone 4S prodávat vůbec. Údajně se nedohodl s Apple o podmínkách prodeje, které byly dle mluvčího O2 pro společnost nevýhodné. Asi těžko se dozvíme, jak to doopravdy bylo, nicméně iPhonu 4S se od kyslíkového operátora nedočkáme. Zároveň bude O2 stahovat i současnou nabídku jablečných telefonů (iPhone 3GS, iPhone 4).

Apple Store

Pro připomenutí ještě uvedeme ceny českého Apple Store:

 • iPhone 4S 16 GB – 14 490 Kč
 • iPhone 4S 32 GB – 16 990 Kč
 • iPhone 4S 64 GB – 19 990 Kč
 • Aswan

  Směšné, chci vidět někoho kdo si koupi nedotovaný telefon u Vodafonu nebo u T-Mobile.

  • Nikdo… Operatorum jde hlavne o prodej sluzeb s founem.

   • Jaro-Slavik

    Urcite nekdo ano. Rika Ti neco BUDGET?

    Jsou to penize, ktere dostavaji firmy na nakup HW

    • Antik

     Ano, vim co je budget, ale ja mel spise na mysli normalni lidi, ne firmy…

  • Vipm

   veřim tomu že nekterý lidi jsou tak blbý že to i koupej….ale doufám že jich moc nebude :)

  • Xadros

   Já si ho třeba od T-Mobilu zítra koupím… Reklamoval jsem tam telefon a mám možnost si vybrat jiný, ale peníze nevrátí, takže nemám jinou možnost to vzít jinde.

   • Hans_z_

    Tak to seš lama, která si neumí vymáhat vá práva. Jestli to ho vyreklamovali a nabízí ti nový telefon, automaticky máš právo na vrácení peněz. Koukni se do občanského zákoníku.

 • Denis

  jasne, že by som si ho už kupil račej cez apple store, keby na slovensku niaky bol :D Ale to je jedno ten kto má iPhone 4 tak si zbytočne kúpi tento, dokonca aj Siri pôjde nainštalovať na ip4 takže nevidím dôvod si ho kupovať :)

  • Jaro-Slavik

   Muzes mi prosim sdelit, jak siri nainstalovat na ip4????

   Osobne si myslim ze to nejde.

 • Neero

  Tak to je stejný jako bys tvrdil že iphone 3 nemělo cenu měnit za 3GS používej hlavu. Zrovna dneska jsem vyměnil 4 za 4S je to bomba to mi věř

  • Jaro-Slavik

   Rozdil mezi 3g a 3gs byl obrovsky. Rozdil mezi 4 a 4s je opravdu jen zanedbatelny!

   • banje

    Nevím, ale já třeba očekávám Siri nebo nějakou její kolegyni od jailbreakové komunity ;)

 • Ondřej Prokop

  Ahoj,
  odkud mate info o tech cenach a specifikacich z tmobile? Nic tam o tom nevi ani na call lince, na eshopu maj jen 16 a 64 GB :(

 • beemanik

  Přesně tak.Ceny na webu TM jsou úplně jiné

 • Xadros

  U 32 gb je to jen uniklá cena. V e-shopu jej nenabízejí protože jim je ještě Apple nedodal.

 • Lukáš

  Zajímalo by mě, odkud máte informaci o tom, že ho O2 nenabídne vůbec. Pokud by ta informace byla důvěryhodná, tak si stejně myslím, že je to blaf ze strany O2, aby vyhnali lepší podmínky. Apple si nemůže dovolit neprodávat svůj nejnovější model u největšího operátora a stejně tak (především) O2 si nemůže dovolit ho nenabídnout, protože se najde spousta lidí ochotných přejít ke konkurenci a koupit si ho tam s dotací…
  Dával bych tomu přístí týden – max.14dní a 4S bude i u O2. Tak trochu i doufám…:-)

  • Horst Fuchs

   02 jsou opravdu blázni. Když už tak ho měli dát za nákupku + něco na kafe a prodali by kvanta kusů a získali by i nové upsané zákazníky a nemuseli by platit sankce. Možná je v tom i něco jiného. 02 nepochopím…..

   Určitě to je mega chyba!

  • Zkuste si zodpovědět otazku: záleží Apple na jednom operátorovi, v jedné zemi, který prodá maximálně několik desítek tisic telefonů? Pokud měl O2 zájem prodávat, udělal by to už kvůli konkurenci. Moje fabulace je, že česká pobočka Telefonica chtěla s Apple vydrbat (ostatně jak vydrbává se svými zákazníky) a bohužel se jí to nepovedlo. Apple na tom rozhodně nebude tratit, iPhone si prodá přes svůj Store. Bito bude O2, neb přijde o několik málo desítek či stovek zákazníků.

 • M

  Jen tak mimochodem O2 bude iPhone urcite prodavat.. je to jen marketingovy trik! vlastne reklama pro O2 ZDARMA!
  Sam osobne mam u O2 desitku tel cisel a O2 mi operator mi nabidl iPhone4S….
  Je to jen REKLAMA uvidite sami!