iWant

V Bělehradu byla odhalena busta Steva Jobse. Míří do Cupertina

iWant

V Bělehradu byla v pondělí – v den výročí narození Steva Jobse – představena busta spoluzakladatele Applu od slavného srbského sochaře Dragana Radenoviće. Jedná se o vítězné dílo ze soutěže, které se účastnilo více než 10 000 projektů, a netradiční Jobsova busta by se měla přesunout do sídla Applu v Cupertinu.

busta-jobs

V Srbsku předvedená socha je zatím pouze maketa, ve velitelství kalifornské společnosti by se měla objevit v mnohem větší velikosti. V horní části je hlava Steva Jobse, který by včera oslavil devětapadesáté narozeniny, na vysokém „těle“ sochy se pak nachází písmeno Ш z cyrilice (poslední písmeno srbské abecedy; v latince odpovídá písmenu š), latinské písmeno A a binární číslovky jedna a nula. Radenović prý chtěl touto symbolikou vytvořit určitý magnet.

Zástupce Applu podle srbského listu Netokracija dílo Dragana Radenoviće velice zaujalo, mimo jiné také kvůli jeho nedokonalostem. Zmenšený model busty by se měl nyní přesunout do Cupertina a pokud bude schválen, měla by se na blíže neurčeném místě v areálu Applu ocitnout socha vysoka tři až pět metrů.

jobs_netokracija2

Zdroj: Netokracija, MacRumors
  • DL

    To nemůže někdo udělat něco pěknýho?

  • David Salcer 

    Vitezne dilo z 10 000 projektu?… Gotta be kidding me :-D

  • Pavel

    Nechci se nikoho dotknout, sochařů si vážím a vážil jsem si i SJ ale nemůžu si pomoct, mě to připomíná vetřelce v počátečním stádiu přeměny.