iWant

Vylepšený náramek Nike FuelBand SE: více barev a úspory energie

iWant

Boj o naše zápěstí začíná nabírat na obrátkách. Po představení hodinek Samsung Galaxy Gear a nové verze FitBit Force přišel s čerstvou iterací svého náramku i Nike. Jmenuje se Nike+ FuelBand SE.

Se zařízením určeným k nošení na zápěstí Nike poprvé přišel v lednu 2012, kdy uvedl do prodeje původní generaci náramku FuelBand. Rozšířil tak již delší dobu existující řadu produktů Nike+, která je určena zejména pro sportovce. Tyto výrobky přitom úzce spolupracují se zařízeními Apple – vzpomeňme aplikaci Nike+ Running nebo speciální běžecký senzor do boty.

_DSC1419_detail

Od ledna loňského roku však nepřišel žádný hardwarový upgrade a svá řešení mezitím představovali další a další výrobci: Jawbone, Pebble, Fitbit, Samsung. Na tento vývoj se nyní po roce a půl snaží Nike zareagovat. Už podle názvu je však zřejmé, že nepůjde o změny revoluční; staronový náramek se jmenuje Nike+ FuelBand SE (Second Edition).

Nejvíce zřejmou změnou je barevné oživení FuelBandu – původní celočerné provedení nyní v detailech dopňují pastelové barvy. Na výběr je k dispozici červená, žlutá a růžová. Černá barva ale stále hraje prim.

FuelBand SE bude podle výrobce také více voděodolný než jeho předchůdce a přinést by měl i další konstrukční změny. Ty mají údajně zajistit větší ohebnost. Úprav se dočkal také „displej“, jehož LED diody jsou nyní jasnější a lépe čitelné. Po stránce funkčnosti by měl náramek nově monitorovat aktivitu během spánku. Více možností však podle výrobce přinesou spíše aktualizované aplikace než nový hardware.

K iPhonu se bude nový FuelBand připojovat pomocí nového protokolu Bluetooth 4.0, který spotřebovává výrazně méně energie než jeho předchůdce. Úspor bychom se tak měli dočkat na straně telefonu i náramku samotného.

NikePlus_Fuelband_SE_7Band_Horizontal_detail

Nike+ FuelBand SE se začne ve Spojených státech prodávat 6. listopadu tohoto roku, a to za cenu $149 (cca 2800 Kč). Ohledně české distribuce zatím nejsou žádné informace (Nike v ČR oficiálně neprodával ani původní verzi). Zájemci si tak budou muset pro náramek zajet do Německa nebo Francie, nebo doufat, že české zastoupení Nike časem uvěří v potenciál rozvíjejícího se trhu s nositelnou elektronikou.

Další možností je poohlédnout se po alternativách, které jsou v České republice k dostání. Mohou to být například výrobky značky Fitbit, o jejímž nově uvedeném náramku FitBit Force jsme tento týden informovali. Nabízí se také námi recenzované hodinky Pebble a neměli bychom zapomenout také na spekulace o iWatch, chytrých hodinkách od Applu, jejichž představení se očekává jíž brzy.

Zdroj: 9to5mac, The Verge, AppleInsider
 • Ondra P

  Zminka o sledovani spankove aktivity je primo na strankach Nike? Nikde jsem ji tam nenasel.
  Sam jsem objednavku vyzkousel. Prihlasil jsem se do GB Nike store a pridal novy Fuelband do kosiku, nasledne jsem prepnul do CZ store a objednavku dokoncil – cena byla prekalkulovana z liber na eura a dorucovaci adresa prosla do CR bez problemu. Takze se uvidi, jestli je vyhozenych par tisic a nebo to dojde. Kazdopadne cas doruceni mam uveden a potvrzen 11/11/2013 na prazskou adresu

 • Honza

  To s distribucí v ČR není tak uplně pravda… to že není v kamených prodejnách, neznamená že si ho od Nike nemůžete oficiálně koupit a nechat poslat poštou. Stačí se na Nike.com stránkách přepnou ze země ČR na Velkou Británii, v objednávce vybrat ze seznamu zemí ČR, zaplatit kartou a je to. Už jsem takhle objednával 2, oba dorazily cca za týdne a poštovné bylo zdarma. Ani s reklamací není problém – mám to vyzkoušené :) na Nike stránkách si po přihlášení vytiskenete návratový formulář – ten je mimochodem v češtině, nalepíte ho na krabičku a zdarma to hodíte na poštu. Podle adresy se to poslalo do nějaké centrály v Praze a odtamtud to posílají zpět do Anglie. Asi za 10 dní po reklamaci jsem měl peníze zpět na účtu.

 • JK

  Pořád nejlepši design až na to tlačítko. Má to také alespoň nějaký smysl pro sportovně založené. Gear a podobné věci nemají smysl.

 • sejrus

  tak to je zklamani :-( a kde je ten novej hardware a funkce, ktere porad slibovali?

 • Carlos

  Tak to je opravdu zklamání..za rok a půl bych čekal mnohem větší posun vpřed. Holt zůstanu u FitBit.

 • Tomáš

  Jako vlastník Fuelbandu jsem taky trochu zklamán, čekal jsem od leadera trhu přece jen víc. Poslední nadějí je update aplikace. Jinak už radši testuji Fitbit Flex.

 • Vincent Mica

  Pane Novotny, mate spatny link na slove „informovali“. Hazi mi to video s CollageCase a ne clanek…