iWant

Za Apple se proti FBI postaví Google, Microsoft, Facebook, Amazon i Twitter

iWant

Apple získává stále větší podporu u kolegů z branže, kteří oznámili, že výrobce iPhonů podpoří v boji proti FBI. Vláda po Applu chce, aby vytvořila speciální operační systém, díky kterému by se vyšetřovatelé dostali do zamčeného iPhonu. Apple to odmítá a před soudem se mu dostane důležité podpory velkých technologických firem.

Včera Apple poskytl první oficiální reakci, když soudu zaslal dopis, v němž ho žádá o zrušení příkazu k prolomení iPhonu, protože tím chce FBI podle něj získat příliš nebezpečnou moc. Jelikož celý případ míří před soud, hodlají Applu oficiálně vyjádřit podporu i další velcí technologičtí hráči.

Tzv. amicus curiae brief, v rámci kterého může osoba, jež není stranou sporu, dobrovolně vyjádřit svůj názor a nabídnout ho soudu, se chystají v nejbližších dnech zaslat Microsoft, Google, Amazon nebo Facebook a podle všeho se k tomu chystá také Twitter.

Připojit by se měly rovněž Yahoo a Box, takže na své straně bude mít Apple prakticky všechny velké hráče ze své branže, kterých se ochrana soukromí uživatelů zásadně týká.

Všichni, kteří chtějí Applu oficiálně vyjádřit podporu, mají čas do 3. března. Manažeři kalifornského giganta očekávají významnou podporu napříč celým technologickým sektorem, což je v blížící se soudní při s americkou vládou velice důležité. Výsledek celé kauzy totiž může ovlivnit jak samotné firmy, tak také miliony jejich uživatelů.

Zdroj: BuzzFeed