iWant

Za Apple se proti FBI postaví Google, Microsoft, Facebook, Amazon i Twitter

iWant

Apple získává stále větší podporu u kolegů z branže, kteří oznámili, že výrobce iPhonů podpoří v boji proti FBI. Vláda po Applu chce, aby vytvořila speciální operační systém, díky kterému by se vyšetřovatelé dostali do zamčeného iPhonu. Apple to odmítá a před soudem se mu dostane důležité podpory velkých technologických firem.

Včera Apple poskytl první oficiální reakci, když soudu zaslal dopis, v němž ho žádá o zrušení příkazu k prolomení iPhonu, protože tím chce FBI podle něj získat příliš nebezpečnou moc. Jelikož celý případ míří před soud, hodlají Applu oficiálně vyjádřit podporu i další velcí technologičtí hráči.

Tzv. amicus curiae brief, v rámci kterého může osoba, jež není stranou sporu, dobrovolně vyjádřit svůj názor a nabídnout ho soudu, se chystají v nejbližších dnech zaslat Microsoft, Google, Amazon nebo Facebook a podle všeho se k tomu chystá také Twitter.

Připojit by se měly rovněž Yahoo a Box, takže na své straně bude mít Apple prakticky všechny velké hráče ze své branže, kterých se ochrana soukromí uživatelů zásadně týká.

Všichni, kteří chtějí Applu oficiálně vyjádřit podporu, mají čas do 3. března. Manažeři kalifornského giganta očekávají významnou podporu napříč celým technologickým sektorem, což je v blížící se soudní při s americkou vládou velice důležité. Výsledek celé kauzy totiž může ovlivnit jak samotné firmy, tak také miliony jejich uživatelů.

Zdroj: BuzzFeed
 • DH

  Celkem nechápu proč FBI jde do takového sporu, ikdyž to bude znít trochu nelidsky stačí přeci prst toho teroristy a mobil mají odemknutý a nemusí nikoho prosit o pomoc?

  • Michal

   A s tím prstem se maj dloubat v nose?

  • no ten kvuli kterému je ten spor byl myslím ještě bez Touch ID, že jde touch id obejít, se už ví .. to bylo tuším i nějaké video, že si „vytiskli“ otisk ..

  • 426kahemi

   Proč si alespoň něco nepřečtete a nezjistíte než to začnete komentovat?? Zaprvé se řeší iPhone 5C, který samozřejmě žádné Touch ID nemá..
   A zadruhé, orxion, na to si ty přišel zase kde? Že se dá jednoduše Touch ID „obejít“ s „vytisknutým“ otiskem prstu…

 • T00M

  Bohužel to byl chudej terorista s iPhonem 5. Takze touchID se nekoná.

 • Václav Dobiáš

  Na jednu stranu požadavek FBI chápu. Ale tvorba backdooru je krok špatným směrem.
  http://valeas.cz/it-blog/142-ma-software-obsahovat-zamerne-backdoor