Zavřít reklamu

 TV+ nabízí originální komedie, dramata, thrillery, dokumenty a dětské pořady. Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích služeb však už služba neobsahuje žádný další katalog mimo vlastní tvorbu. Ostatní tituly jsou zde k dispozici ke koupi nebo pronájmu. V tomto článku se společně podíváme na novinky ve službě ke dni 10. 8. 2021, kdy se jedná především o už dostupnou sérii Mr. Corman a připravovanou novinku, ve které se v hlavní roli představí Will Smith.

Mr. Corman

V pátek 6. srpna debutoval v rámci platformy komediální seriál Mr. Corman s Josephem Gordonem-Levittem v hlavní roli. Ten zde však působí i jako scénárista a režisér. Apple k premiérovému dílu uveřejnil také video, které není trailerem jako spíše filmem o filmu. Obsahuje tedy komentáře nejen hlavních hrdinů ale i jiných tvůrců. Dále hrají: Arturo Castro, Debra Winger, Bobby Hall, Alexander Jo, Juno Temple, Jamie Chung, Shannon Woodward a Hector Hernandez.

Come From Away 

Come From Away je zfilmovaná verze stejnojmenného hitového muzikálu, která má na platformu zamířit už 10. září. Režisérem je Christopher Ashley, který režíruje i původní broadwayskou verzi – tento snímek totiž bude jejím záznamem. Příběh vypráví o 7 tisícovkách lidí, kteří uvízli v malém městě Gander v Newfoundlandu, poté, co byly všechny lety do USA dne 11. září 2001 zrušeny.

Apple tv+

Emancipation 

Emancipace (vyproštění ze závislosti na někom nebo na něčem, získání svobody, společenské nezávislosti a rovných práv) je inspirována skutečným příběhem uprchlého otroka, který se připojil k armádě odboru. Jeho utrpení přispělo k rostoucímu odporu veřejnosti k otroctví v 19. století. V hlavní roli se představí Will Smith, k dalšímu obsazení patří Ben Foster, Charmaine Bingwa, Gilbert Owuor a Mustafa Shakir. Podle scénáře Williama N. Collage snímek režíruje Antoine Fuqua, který se proslavil akčními snímky Pád Bílého domu nebo Equalizer, či novou adaptací klasiky Sedm statečných (2016).

CODA má zajímavé prvenství 

CODA sleduje příběh dívky Ruby, která je dcerou neslyšících rodičů, a která pro ně působí jako tlumočnice, protože je jediným slyšícím členem v rodině. Když v sobě ale objeví talent pro zpěv a chce se přihlásit na vzdálenou hudební školu, způsobí to značné tření v její rodině, která je na ní prakticky závislá. Film byl oceněn na filmovém festivalu Sundance, a už tento pátek 13. 8. bude uveden nejen do kin, ale bude streamován i prostřednictvím Apple  TV+.

Ono prvenství se pak týká toho, že snímek bude uváděn pro neslyšící a nedoslýchavé návštěvníky kina, takže bude mít titulky vypálené přímo do obrazu. Toto se samozřejmě týká zejména anglicky mluvících zemí (především USA a Velká Británie), kde nejsou titulky běžnou součástí snímku, nebo pro jejich zobrazení musí neslyšící používat speciální brýle, což není příliš pohodlné ani praktické. Tento krok vypálení titulků tak neumožní kinům, aby je neuvedly a zároveň k jejich čtení nebude třeba žádného vybavení. Dle zdroje se tak prý dokonce jedná o první případ celovečerního filmu, který bude toto řešení aplikovat.

O Apple TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. K nově koupenému zařízení máte službu na rok zdarma, jinak je její bezplatná zkušební doba 7 dní a poté vás měsíčně vyjde na 139 Kč. Podívejte se, co nabízí nového. Ke sledování Apple TV+ ale nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.