Zavřít reklamu

 TV+ nabízí originální komedie, dramata, thrillery, dokumenty a dětské pořady. Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích služeb však už služba neobsahuje žádný další katalog mimo vlastní tvorbu. Ostatní tituly jsou zde k dispozici ke koupi nebo pronájmu. V tomto článku se společně podíváme na novinky ve službě ke dni 14. 7. 2021, kdy se jedná především o počet nominací na cenu Primetime Emmy Award.

Primetime Emmy Award 

Společnost Apple získala 35 nominací na cenu Emmy, přičemž celkem 20 nominací připadlo sérii Ted Lasso (kompletní výčet najdete zde). Ta se stala nejen nejvíce nominovaným komediálním seriálem letošního roku, ale zároveň komediálním seriálem s nejvíce nominacemi v historii cen. 73. výročních cen Emmy Awards budou vyhlášeni na televizním ceremoniálu 19. září 2021. Jen připomínáme, že druhá série má premiéru už 23. července.

Apple zároveň získal nominace pro dalších 10 svých originálních počinů, jedná se o: 

  • Mythic Quest 
  • Central Park 
  • Servant 
  • Billie Eilish: The World’s A Little Blurry 
  • Boys State 
  • Mariah Carey’s Magical Christmas Special 
  • Bruce Springsteen’s Letter To You 
  • The Year Earth Changed 
  • Carpool Karaoke: The Series 

V loňském roce, tedy v prvním roce, kdy se od spuštění služby mohl Apple nějakých cen účastnit, debutovala jeho platforma na Primetime Emmy s 18 nominacemi. Ty patřily především sériím The Morning Show nebo Defending Jacob. Seriály, filmy a dokumenty Apple Original už nyní získaly 117 vítězství v různých cenách z celkových 471 nominací. To vše za méně jak dva roky. 

Daytime Emmy Awards 

Vedle té vážnější „Primetime“ verze cen se udělují i tzv. Daytime Emmy Awards, které vybírají a oceňují spíše denní programy, typicky ty pro děti. Zde má služba na 25 nominací za pořady jako Long Way Up, Ghostwriter, Stillwater nebo Helpsters (kompletní přehled zde). Zde budou vítězové budou vyhlášeni na virtuálním ceremoniálu pořádaném Národní akademií televizních umění a věd ve dnech 17. a 18. července. Na loňských cenách Daytime Emmy Awards už  TV+ ceny brala, a to za Ghostwriter a Peanuts in Space: Secrets of Apollo 10 prvními.

Hollywood Critics Association 

 TV+ nicméně získala i 15 nominací na prvním výročním udílení televizních cen asociace Hollywood Critics Association, přičemž Ted Lasso si jich připsal hned osm. Asociace hollywoodských kritiků, která byla založena v roce 2016, byla vytvořena za účelem uznání důležitosti online kritiků a povzbuzení, podpory a propagace nedostatečně zastoupených hlasů v tomto odvětví. Už. 22. srpna bude HCA rozdávat ceny na svém prvním ročníku televizních cen asociace na Hollywood Avalon. Ceny mají zdůraznit především výjimečná díla ve streamovacích sítích a kabelové televizi.

Zdroj: appleinsider.com

Mezi dalšími nominovanými z produkce Applu jsou Mythic Quest, Servant, Dickinson a 1971: The Year Music Changed Everything.

O Apple TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. K nově koupenému zařízení máte službu na rok zdarma, jinak je její bezplatná zkušební doba 7 dní a poté vás měsíčně vyjde na 139 Kč. Podívejte se, co nabízí nového. Ke sledování Apple TV+ ale nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více