Zavřít reklamu

 TV+ nabízí originální komedie, dramata, thrillery, dokumenty a dětské pořady. Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích služeb však už služba neobsahuje žádný další katalog mimo vlastní tvorbu. Ostatní tituly jsou zde k dispozici ke koupi nebo pronájmu. V tomto článku se společně podíváme na novinky ve službě ke dni 10. prosince 2021, kdy přišla premiéra vánočního speciálu Snoopyho, ale byly oznámeny také dvě pokračování.

Truth be Told a Invaze se vrátí 

V oceňovaném mysteriózním seriálu Truth be Told sledujete Octavii Spencer v hlavní roli Poppy Parnellové, která riskuje všechno, včetně svého života, aby odhalila pravdu a dosáhla spravedlnosti. V druhé sérii sekunduje hlavní hrdince Kate Hudson. Poppy se zde pustila do vyšetřování vraždy manžela této své kamarádky z dětství, čímž jejich přátelství podrobí té největší možné zkoušce. Platforma nyní potvrdila, že plánuje i třetí sezonu. Celá série poskytuje jedinečný pohled na posedlost Američanů skutečnými kriminálními podcasty a snaží se, aby diváci zvážili důsledky, pokud by se chtěli pustit do pátrání ať už čehokoli na vlastní pěst. O jakém případu bude vyprávět třetí série ještě uveřejněno nebylo.

V pátek 10. prosince jsme se dočkali finále první série Invaze, a spolu s ním Apple potvrdil, že přijde i pokračování. „Jsem super nadšený z toho, co plánujeme pro druhou sezónu, ve které rozšíříme náš vesmír po té nejintimnější i nejepičtější stránce,“ řekl producent Simon Kinberg. Divákům ale první série příliš nesedla, protože na ČSFD má pouhých 53 %, což je jedním z nejhorších hodnocení produkce Applu. Extra slavně si nevede ani jiné sci-fi, které již má potvrzené pokračování v druhé sérii, a to Nadace, která má 61 %.

Snoopy uvádí: Šťastný nový rok, Lucko 

Od pátku 10. prosince můžete v Apple TV+ vidět nový vánoční speciál Snoopyho. Když Lucka zjistí, že její babička na Vánoce nepřijede, rozhodne se zvednout si náladu uspořádáním té největší silvestrovské oslavy. Karlík Braun se mezitím snaží dodržet jedno ze svých předsevzetí dřív, než hodiny odbijí půlnoc. Nový snímek používá vytříbený animační styl, který vyvažuje jeho moderní pojetí a zároveň stále evokuje ručně kreslené karikatury Charlese Schulze, z nichž franšíza Snoopyho pochází.

Dickinson a inspirace v Česku 

Alena Smith, tedy výkonná producentka seriálu Dickinson prozradila pro magazín The Hollywood Reporter, že jí velkou inspirací při tvorbě seriálu byl snímek Sedmikrásky z roku 1966, který natočila Věra Chytilová. Ten sleduje dvě zlomyslné dívky, které se obě jmenují Marie a bouří se zde proti tehdejšímu režimu. Poslední epizoda druhé série tak prakticky opisuje téma snímku. Scéna, ve které však Emily a Sue rozstříhaly noviny nůžkami stejně jako obě Marie ze Sedmikrásek, se však do finálního sestřihu nedostala.

O  TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. K nově koupenému zařízení máte službu na 3 měsíce zdarma, jinak je její bezplatná zkušební doba 7 dní a poté vás měsíčně vyjde na 139 Kč. Ke sledování Apple TV+ nicméně nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.