Zavřít reklamu

Možností, jak si přizpůsobit iPhone, existuje nespočet. Už dávno neplatí, že je iOS v porování s konkurenčním Androidem naprosto netvárný operační systém. Je sice pravdou, že možností pro přizpůsobení je u Androidu stále k dispozici více, avšak myslím si, že z hlediska funkcí a možností, které využívá obyčejný uživatel, už jsou na tom oba systémy nastejno. Pokud patříte mezi nové uživatele iPhonu, popřípadě pokud byste se chtěli dozvědět o dalších možnostech pro přizpůsobení vašeho jablečného telefonu, tak se vám bude hodit tento článek. V tom se podíváme na celkově 10 tipů pro přizpůsobení iPhonu. Prvních 5 tipů najdete přímo v tomto článku, dalších 5 tipů pak na našem sesterském magazínu. Letem světem Applem – stačí klepnout na odkaz níže.

DALŠÍCH 5 TIPŮ A TRIKŮ ZOBRAZÍTE KLEPNUTÍM ZDE

Vyberte si hlas Siri

Ano, hlasová asistentka Siri stále není k dispozici v českém jazyce – a nejspíše delší dobu ani nebude. Upřímně si myslím, že kdyby uživatelé, kteří si na absenci české Siri stěžují, namísto toho věnovali čas do studia základní angličtiny, tak už budou schopni dávno Siri ovládat anglicky. Každopádně, pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje, jakým způsobem na vás Siri mluví, tak si můžete vybrat z několika různých hlasů, což se určitě hodí. Změnu hlasu Siri provedete v Nastavení → Siri a hledání → Hlas Siri, kde si vyberte ten, který vám bude vyhovovat.

Změňte velikost textu

V rámci iOS si můžete změnit velikost textu, což ocení jak starší, tak i mladší uživatelé. Starší jedinci si mohou nastavit větší text, aby na něj lépe viděli, mladší pak naopak menší, aby se jim na obrazovku vlezlo více obsahu. Pro změnu velikosti textu v celém systému stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas → Velikost textu, kde si velikost změňte. Kromě toho je možné také změnit velikost textu v jen určité aplikaci, což se může hodit. Pokud vás zajímá, jak na to, tak stačí otevřít tento odkaz, kde se dozvíte postup.

Spravujte polohové služby

Některé aplikace a webové stránky vás mohou požádat o to, aby mohly přistupovat k vaší poloze. U vybraných aplikací, například u navigací a map, popřípadě u vybraných webů, například Google při vyhledávání blízkých míst, je to samozřejmě pochopitelné, avšak u jiných aplikací nikoliv. Často se o získání polohy snaží sociální sítě, které tato data následně využívají k cílení reklamy. Navíc k tomu, pokud je často vyhledávání polohy aktivní, tak dochází k rychlejšímu vybíjení baterie. Přístup aplikací k poloze můžete spravovat v Nastavení → Soukromí → Polohové služby, kde je možné provést úplnou či částečnou deaktivaci.

Aktivujte tmavý režim

Vlastníte iPhone X a novější, vyjma XR, 11 a SE? Pokud ano, tak zajisté víte, že váš jablečný telefon využívá OLED displej. Tento typ displeje se vyznačuje především skvělým podáním černé barvy, jelikož pro její vyobrazení dochází k vypnutí pixelů. To má za následek navíc také nižší spotřebu baterie, jelikož pro zobrazení černé barvy není potřeba žádná energie. S využitím tmavého režimu jste na displej iPhonu schopni dostat černé barvy více než dost a šetřit tak baterii. Aktivaci provedete v Nastavení → Zobrazení a jas, kde zaškrtněte Tmavý. Popřípadě můžete zapnout Automaticky pro automatické přepínání mezi světlým a tmavým režimem.

Zapněte souhrny oznámení

Soustředit se v dnešní moderní době na práci či studium je relativně složité. Často totiž stačí, aby vám přišla na iPhone nějaká notifikace a rázem se rychlé přečtení zprávy promění v surfování po internetu a sociálních sítích, což zabere klidně několik (desítek) minut. Nedávno však Apple přidal do iOS souhrny oznámení, v rámci kterých si nastavíte čas, kdy vám veškerá oznámení za poslední dobu přijdou najednou. Díky tomu tak můžete notifikace kontrolovat jen párkrát do dne a nebudete neustále upjatí k displeji iPhonu. Souhrny oznámení aktivujete a nastavíte v Nastavení → Oznámení → Naplánovaný souhrn.

.