Zavřít reklamu

Internetový prohlížeč Safari je v iPhonech a iPadech velmi využívaným prostředkem ke konzumaci nejrůznějšího mediálního obsahu. Jablečný prohlížeč je velice rychlý a na používání jednoduchý, nicméně je možné být v jeho používání ještě efektivnější a dělat věci jednodušeji, než se může zdát. Proto představujeme 10 tipů, jak v Safari v iOS 10 co nejefektivněji pracovat.

Rychlé otevření nového panelu

Dlouhým stisknutím ikony „dvou čtverečků“ v pravém dolním rohu, která slouží k zobrazení všech otevřených panelů, vyvoláte nabídku, kde zvolte možnost Nový panel. Stejně můžete podržet také tlačítko Hotovo, když máte otevřený náhled panelů.

Rychlé zavření všech otevřených panelů

Když potřebujete zavřít všechny otevřené panely najednou, stačí opět na ikoně se dvěma čtverečky déle podržet prst a zvolit Zavřít panely. To stejné opět platí i pro tlačítko Hotovo.

Přístup k nedávno smazaným panelům

Po kliknutí na ikonu pro otevření a listování seznamem otevřených panelů klepněte a přidržte symbol „+“ na dolní liště.

Rychlé listování historií konkrétního webu

Proveďte dlouhý stisk na šipkách „zpět“ či „vpřed“, což vyvolá historii prohlížení v daném panelu.

Funkce „Vložit a hledat“ a „Vložit a otevřít“

Zkopírujte vybranou část textu a dlouhým přidržením prstu na vyhledávacím poli zvolte z vyvolané nabídky možnost Vložit a hledat. Zkopírovaný výraz se automaticky vyhledá na Googlu nebo jiném výchozím prohlížeči.

Na podobném principu funguje i kopírování URL. Pokud máte webovou adresu ve schránce a přidržíte na vyhledávacím poli prst, nabídne se možnost Vložit a otevřít, čímž se odkaz okamžitě otevře.

Rychlé zobrazení vyhledávacího pole během prohlížení webové stránky

Když si prohlížíte nějakou stránku a zmizí vám ovládací prvky, nemusíte vždy klikat jen na horní lištu, ale také kamkoliv vespodu displeje, kde se jinak lišta nachází. Ta se pak automaticky objeví, stejně jako nahoře vyhledávací pole.

Zobrazení desktopové verze webu

Dlouze přidržte tlačítko pro aktualizování webu (šipka vpravo ve vyhledávacím řádku) a z nabídky vyberte možnost Úplná verze stránky. Pro zpětnou aktivaci mobilní verze stránky proveďte stejný postup.

Vyhledávání klíčových slov na konkrétní webové stránce

Klikněte na vyhledávací pole a začněte psát požadovaný výraz. Následně sjeďte na konec rozhraní a v sekci Na této stránce uvidíte, kolikrát (zdali vůbec) se váš výraz na vybrané webové stránce objevuje.

Funkce Rychlé hledání

Aktivujte funkci rychlého hledání v Nastavení > Safari > Rychlé hledání. Jakmile využijete vyhledávací pole konkrétního webu (nikoliv prohlížeče), systém si automaticky zapamatuje, že stránku prohledáváte, a poskytne možnost rychlého vyhledávání přímo z vyhledávací lišty prohlížeče Safari.

K tomu pak stačí napsat i neúplný název webu do vyhledávače a za něj požadovaný výraz, který chcete najít. Když necháte vyhledat například „wiki apple“, Google vám automaticky vyhledá klíčové slovo „apple“ pouze na Wikipedii.

Přidávání záložek, seznamu četby a sdílených odkazů

Přidržte prst na ikoně Záložky („knížka“) ve spodní liště a zvolte z nabídky požadovanou možnost: Přidat záložku, Přidat do seznamu četby nebo Přidat sdílené odkazy.

Zdroj: 9to5Mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak tohle je super, půlku z toho jsem neznal… Existuje ofociální Apple návod, nebo se to u Apple musí řešit metodou pokus/omyl…?

celý text

Čtěte více.