Zavřít reklamu

O příchodu nového MacBooku Air se v poslední době spekuluje čím dál tím více. A není se čemu divit, jelikož aktuální MacBook Air s M1 byl představen již před rokem a půl a prozatím se nedočkal aktualizace. To, že je Air na řadě, potvrzuje i nedávný příchod zbrusu nových MacBooků Pro, které se dočkaly kompletního přepracování. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 10 věcí, kterých se (možná) dočkáme u MacBooku Air (2022). Prvních 5 věcí najdete přímo v tomto článku, dalších 5 pak na našem sesterském magazínu Jablíčkář.cz, viz odkaz níže.

DALŠÍCH 5 VĚCÍ, KTERÝCH BYCHOM SE MOHLI DOČKAT, ZOBRAZÍTE ZDE

Čip M2

Nový MacBook Air (2022) je taktéž často označován jakožto MacBook Air M2, a to z toho důvodu, jelikož nabídne přesně tento čip. V současné době už je první generace čipů Apple Silicon s označením M1 uzavřená – máme k dispozici M1, M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra. Vzhledem k tomu, že MacBook Air není určen pro profíky, tak u něj nasazení silnějšího čipu M1 Pro, Max či Ultra nepřipadá v úvahu. To znamená, MacBook Air dost možná bude prvním zařízením, které nabídne čip M2. Stejně jako před rokem a půl, kdy se Air, společně s 13″ Pro a Macem mini staly prvními zařízeními s čipy M1.

koncept macbook air 2022

Nové barvy

Aktuální MacBook Air s M1 si můžete pořídit ve třech barvách – stříbrné, vesmírně šedé a zlaté. Jedná se tedy o klasickou paletu barev od Applu. Pokud se však podíváte na 24″ iMac, což je počítač určený pro běžné uživatele, stejně jako je MacBook Air, tak od klasické stříbrné barvy upustil a přišel s novými barvami. Apple se k tomuto kroku rozhodl z toho důvodu, aby jednoduše odlišil stroje pro běžné uživatele a profíky. 24″ iMac aktuálně pořídíte v sedmi barvách, a to konkrétně v modré, zelené, růžové, stříbrné, žluté, oranžové a fialové. V podobných barvách, ne-li stejných, by měly přijít i nové MacBooky Air.

Přepracovaná klávesnice

Společně s novými barvami MacBooku Air se spekuluje také o tom, že bychom se měli dočkat bílé klávesnice. Vzhledem k bílým rámečkům okolo displeje by to rozhodně dávalo smysl, avšak uživatelům se to jednoduše nelíbí. Nutno zmínit, že prozatím je brzo soudit. Co je však prakticky jasné je, že se klávesnice dočká určitých tvarových změn. Nové MacBooky Pro (2021) mají klávesy, které jsou lehce prohloubené, takže se na nich lépe píše. Zároveň je horní řada funkčních kláves, která nahradila Touch Bar, stejně vysoká jako ostatní klávesy, což u předchozích Maců nebylo zvykem. Je velmi pravděpodobné, že i u MacBooku Air  tato změna nastane.

mini-LED displej

Přepracovaný 14″ a 16″ MacBook Pro přišel s opravdu mnohými novinkami – jinak bychom mu neříkali, že je přepracovaný. Mezi jednu z novinek patří mini-LED displej, který nahradil klasickou Retinu. Apple v poslední době začíná tyto mini-LED displeje osazovat na mnoho svých produktů, mimo jiné i na některé iPady. Je velmi pravděpodobné, že cestou mini-LED půjde Apple právě i u MacBooku Air. Těžko říct, zdali se i zde dočkáme technologie ProMotion, tedy adaptivní obnovovací frekvence – rozhodně by to byl ale zajímavý krok, kterým by se Air až možná příliš přiblížil modelům Pro. Tak uvidíme.

mpv-shot0217

MagSafe konektor

Když Apple v roce 2016 přišel s novými MacBooky Pro, a v roce 2017 pak s novým MacBookem Air, tak nejvíce kritizovaným krokem bylo rozhodně odstranění konektivity, včetně MagSafe konektoru. Co si budeme nalhávat, MagSafe je jedním z nejlepších vynálezů od Applu. Pokud by se vám totiž podařilo zakopnout o napájecí kabel, tak dojde k jeho odpojení, jelikož využívá magnety. U nabíjení přes USB-C byste v případě zakopnutí spolu vzali jak MacBook, tak i ostatní věci na stole. 14″ a 16″ MacBook Pro však přišel s obnovenou konektivitou, včetně konektoru MagSafe, a je prakticky jasné, že se MagSafe dočkáme i u nového Airu, což bude naprosto skvělý krok.

koncept macbook air 2022
.