Zavřít reklamu

Dosah

Dosah je funkce, která vám umožňuje přistupovat k horní části obrazovky iPhonu bez použití obou rukou. Chcete-li funkci Dosah povolit, přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk -> Dosah a zapněte ji. Po povolení této funkce stačí přejet prstem po domovské liště (tenký proužek ve spodní části obrazovky) a horní část obrazovky se dostane dolů. To je užitečné zejména v případě, že máte větší telefon nebo telefon používáte jednou rukou.

Rychlé přepínání mezi aplikacemi

Pokud často přepínáte mezi aplikacemi, existuje jednodušší způsob, než se pokaždé vracet na plochu. Místo toho můžete přejet prstem doprava po domovské liště ve spodní části displeje a rychle tak přepnout na dříve použitou aplikaci. Jedná se o skvělý způsob, jak ušetřit čas a zefektivnit přepínání aplikací.

Používání Siri k otevírání aplikací

Pokud vás nebaví procházet aplikace, abyste našli tu, kterou potřebujete, a nechce se vám ani používat Spotlight nebo Knihovnu aplikací, zkuste místo toho používat Siri. Stačí jen pronést příkaz „Hey Siri, open [aplikace]“.

Přizpůsobte si Ovládací centrum

Ovládací centrum představuje rychlý způsob přístupu k nastavení, nástrojům a aplikacím iPhonu. Chcete-li si přizpůsobit Ovládací centrum, přejděte do Nastavení -> Ovládací centrum -> Přizpůsobit ovládací prvky. Zde můžete do Ovládacího centra přidat nebo z něj odebrat zástupce a usnadnit si tak přístup k nejčastěji používaným prvkům.

.