Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na novinky z programové nabídky streamovací služby HBO GO. Tentokrát se můžete těšit na zombie klasiku Úsvit mrtvých, romantickou komedii Ten pravý nebo drama Rozdělené sestry.

Úsvit mrtvých

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci – avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení.

Ten pravý

V této třeskutě vtipné romantické komedii potřebuje Sára, spisovatelka trpící spisovatelským blokem, inspiraci – a najde ji, když náhodou potká podivínského nešťastníka Godfreyho, který neustále mění podoby a alter ega, aby se vyrovnal se svou traumatickou minulostí a vyhnul se realitě. Právě když se Godfrey začne Sáře otevírat, zjistí, že ho využívá jako inspiraci pro svůj další román, a v důsledku toho zmizí z jejího života. Ztratila Sára muže svých snů, nebo se jí ho nakonec podaří najít a vše napravit?

Velká chuť

„Paní Dinosaurus“, Jiang Ying-Juan, je žena s nadváhou a vřelým srdcem, která ráda vaří. Její mohutná postava často vzbuzuje u lidí nelibost. Matka ji žádá, aby zhubla, sousedé se jí smějí a cizí lidé jí věnují nechtěnou pozornost, i když jen jede autobusem. Jednoho dne ji z nepříjemné situace vysvobodí poslíček. Díky jeho podpoře se Jiang konečně odhodlá zhubnout. Bojuje však s drastickým dietním plánem v centru hubnutí. Když přijde nejen o zdraví, ale i o vášeň pro vaření, začne Jiang přemýšlet, co to vlastně znamená být lepší.

Ještě máme čas

John (Viggo Mortensen) žije se svým partnerem Ericem (Terry Chen) a jejich dcerou Mónicou (Gabby Velisová) v Kalifornii, daleko od tradičního venkovského života, který před lety opustil. Johnův otec Willis (Lance Henriksen), svéhlavý muž z minulé éry, žije sám na odlehlé farmě, kde John vyrůstal. Willis je v počátečním stádiu demence, takže vést farmu je pro něj stále obtížnější. John ho proto přivede k sobě domů do Kalifornie, aby mu spolu se sestrou Sarah (Linneyová) pomohl najít místo, kam by se mohl přestěhovat a žít v jejich blízkosti. Bohužel jejich nejlepší úmysly nakonec narazí na Willisovo neoblomné odmítání byť jen trochu změnit svůj způsob života.

 

Rozdělené sestry

Rojda je mladá německá vojákyně s kurdsko-iráckými kořeny, která od dětství žije v Německu. Nyní hledá svou matku Ferhat v řeckém uprchlickém táboře. Když se obě po tolika letech odloučení konečně najdou, jsou nadmíru šťastné. Jejich štěstí však brzy opadne, když se Rojda dozví, že její sestra Dilan je stále v Iráku. Rojdě se podaří přivézt matku do Německa, ale se sestrou se jí nepovede spojit. Když zazvoní telefon a Dilan se zmíní o kurdských bojovnících, Rojdu přepadne strach. Rozhodne se požádat o převelení do iráckého Erbílu, aby mohla sestru najít. Jakmile tam Rojda dorazí, rychle si získá důvěru bojovnic. Čím intenzivněji však po své sestře pátrá, tím více se ocitá lapena mezi dvěma světy.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více