Zavřít reklamu

Máme sice teprve duben a k představení nové řady iPhonů 16 dojde až v září. Jak se ale postupně podzimu blížíme, sílí i množství úniků. Je tomu tak ale každý rok a není to ničím překvapivým. Mnoho z informací se pak skutečně potvrdí. Tady je tedy pět těch, u kterých je to v případě nejvybavenějšího iPhonu 16 Pro Max nejpravděpodobnější. 

Větší displej 

Modely iPhonu s přídomkem Pro Max mají 6,7“ displej už od generace 12, která byla představena v roce 2020. Podle všeho to ale vypadá, že iPhone 16 Pro Max dostane větší 6,9“ displej. Apple toho chce docílit především zásadní minimalizací rámečku displeje, aniž by nějak zásadně zvětšoval šasi. 

Tlačítko Capture

I když iPhony 16 Pro a 16 Pro Max představily tlačítko Akce, nová generace iPhonů 16 by měla implementovat ještě jeden nový hardwarový prvek, kterým by mělo být tlačítko Capture sloužící ke spuštění a obsluze fotoaparátu. Tlačítko by mělo nabízet i dotykové ovládání s haptickou zpětnou vazbou a bude umístěno pod tlačítkem napájení. Přítomno má být v celé řadě iPhonů 16 a jeho přítomnost naznačují nejen makety ale i formy na kryty od společností třetích stran. 

Ultraširokoúhlý fotoaparát 

Ultraširokoúhlý fotoaparát byl prvně představen v řadě iPhonů 11 a dodnes svou kvalitou nijak neoslňuje. Může za to především to, že je jeho výkon při slabém světle prostě špatný a zároveň rád maže strany. Modely iPhonů 16 Pro by měly ale dostat nový 48MPx snímač, který kvalitě doufejme konečně pomůže. Senzor by měl mít velikost 1/2,6“, což je oproti stávajícímu 1/3,6“ senzoru jasný upgrade. Zachytí tak více světla. 

Čip A18 Pro 

Čip A17 Pro v iPhonech 16 Pro je sice výkonný, ale Apple musí rok co rok své čipy vylepšovat, pokud chce novou řadu opět uvést jako tu nejvýkonnější a chce prezentovat nárůsty výkonu CPU a GPU. Pokud mohou být uniklá skóre v testu Geekbench vodítkem, mohl by A18 Pro dosáhnout výsledku jednoho jádra 3 570 bodů a u vícejádrového by to mohlo být 9 310 bodů. To je samozřejmě více než u stávajících iPhonů 15 Pro.

Větší baterie 

iPhone 15 Pro Max nabízí baterii o kapacitě 4 422 mAh a dle mnohých testů s ní zvládnete i 14 hodin surfování po webu. Úniky ale informují o tom, že by měla být novinka Applu osazena baterií o velikosti 4 676 mAh. Je to třeba hned ze dvou důvodů. Aktuální špička Applu totiž ztratila prvenství ve výdrži na jedno nabití baterie, kdy ji předběhly Samsung Galaxy S24 Ultra, který zvládne téměř 17 hodin prohlížení webu a OnePlus 12, který atakuje hranici 19 hodin. Ten druhý faktor je, že přítomná AI také bude mít jistě své nároky na baterii, a ve výsledku to může být tak, že přidané mAh mohou pokrývat právě jen je. 

.