Zavřít reklamu

Máme Apple rádi, proto si jeho produkty kupujeme, a proto je také používáme. V určitých ohledech nám ale opravdu jeho cenová politika nedává smysl, ať se jí snažíme pochopit jakkoli. Zde tak najdete skutečné perly vytažené především z jeho Online Storu, které ukazují, že ne všechno v nabídce dává s ohledem na stanovenou cenu smysl. 

AirTag 

Jasným zástupcem toho, jak je cenová politika Applu skutečně absurdní, je AirTag. Ten si u něho koupíte za 890 Kč. Abyste jej ale mohli dát na klíče nebo připnout na zavazadlo, potřebujete k tomu klíčenku nebo poutko. Originální poutko přitom stojí stejně, jako AirTag samotný. Co je ale do nebe volající, je, že klíčenka z tkaniny FineWoven, kterou mnozí kritizují už od představení, stojí 1 090 Kč. Za příslušenství pro produkt tak zaplatíte více, jak za produkt samotný. 

HomePod mini 

HomePod mini u nás sice oficiálně nekoupíte, dostanete se k němu ale skrze mnohé distribuční kanály. Jeho cena je cca 2 900 Kč. Tady chceme cenu spíše chválit, protože i když toho rodina HomePodů zas tolik neumí, hraje dobře a mnozí v ní najdou své zalíbení. Oproti tomu AirPody 2. generace stojí v Apple Online Store 3 790 Kč. Že by byla miniaturizace tak drahá? Proč by přitom ale AirPody Max měly tedy stát 14 490 Kč? 

Řemínky k Apple Watch 

Pletený navlékací řemínek, který se skládá z elastické příze propletené silikonovými vlákny, který navíc nemá žádné zapínání ani přezku stojí 2 790 Kč. Stejné peníze ale zaplatíte i za Alpský nebo Trailový tah či Oceánský řemínek, kdy mají tyt řemeny titanové doplňky – ať už přezku nebo uchycení k tělu hodinek, protože jsou určeny pro Appe Watch Ultra. Řemínek s moderní přezkou, který je vyroben z FineWoven materiálu, pak stojí 3 990 Kč. Proč? To nikdo neví. 

Apple Pencil 

Apple nabízí tři modely svého stylusu určeného pro iPady, kdy 2. generace vyjde na 3 890 Kč. Kolik obsahuje technologie, sice nevíme, je jí ale opravdu více, než třeba v Apple TV? Tu i s ovladačem koupíte za 4 190 Kč a dost možná vám i v kombinaci s iPadem poskytne více zábavy, jak právě Apple Pencil. 

iPad Pro 

12,9“ iPad Pro s čipem M2 startuje na částce 35 490 Kč. Nový 13“ MacBook Air, který má ve skutečnosti velikost displeje 13,6 palců a obsahuje již čip M3 startuje na částce 31 990 Kč. A má klávesnici a má trackpad, kdy, pokud chcete z iPadu „udělat“ Mac, musíte si koupit ještě klávesnici za 8 890 Kč. Dostanete se tak na částku 44 380 Kč, abyste mohli „plnohodnotněji“ Macu konkurovat. Chcete-li ještě Apple Pencil, jste na částce 48 270 Kč. 14“ M3 MacBook Pro přitom startuje na částce jen o 1 720 Kč vyšší. 

.