Zavřít reklamu

Před pár dny představil Apple světlu světa zbrusu nové operační systémy. Učinil tak na vývojářské konferenci WWDC22 a jak už jistě víte, tak se pochlubil s iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Na konferenci se zabýval novými funkcemi, o mnohých z nich se však vůbec nezmínil, a tak na ně museli přijít samotní testeři. Vzhledem k tomu, že i my v redakci iOS 16 testujeme, tak vám nyní přinášíme článek s 5 skrytými funkcemi z iOS 16, o kterých se Apple na WWDC nezmínil.

Dalších 5 skrytých funkcí z iOS 16 zobrazíte klepnutím zde

Zobrazení hesla Wi-Fi sítě

Určitě jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali zjistit heslo od Wi-Fi sítě, ke které jste připojeni – například pro jednoduché sdílení s někým jiným. Na Macu to není problém, jelikož heslo najdete v Klíčence, avšak na iPhonu tato možnost doposud nebyla k dispozici. S příchodem iOS 16 však Apple s touto možností přišel, takže je možné heslo od Wi-Fi jednoduše zobrazit kdykoliv. Stačí přejít do Nastavení → Wi-Fi, kde u konkrétní sítě klepněte na tlačítko ⓘ. Poté už jen stačí klepnout na řádek Heslo a ověřit se skrze Face ID či Touch ID, čímž se heslo zobrazí.

Haptická odezva klávesnice

Pokud na iPhonu nemáte aktivní tichý režim, tak jistě víte, že při stisknutí klávesy na klávesnici dojde k přehrání zvuku klapnutí pro lepší požitek ze psaní. Konkurenční telefony však dokáží kromě zvuku přehrát také jemné vibrace při každém stisknutí klávesy, což iPhonu dlouho chybělo. Apple se však v iOS 16 rozhodl haptickou odezvu klávesnice přidat, což jistě mnoho z vás ocení. Pro aktivaci stačí jednoduše přejít do Nastavení → Zvuky a haptika → Odezva klávesnice, kde aktivuje přepínačem možnost Haptika.

Vyhledání duplicitních kontaktů

Pro zachování dobré organizace kontaktů je nutné, abyste se mimo jiné zbavili duplicitních záznamů. Co si budeme nalhávat, pokud máte stovky kontaktů, tak prohlížet jeden kontakt po druhém a hledat duplikáty nepřichází v úvahu. I v tomhle případě ale zasáhl Apple a v iOS 16 přišel s jednoduchou možností pro vyhledání a případné sloučení duplicitních kontaktů. Pokud byste chtěli případné duplicity spravovat, tak přejděte do aplikace Kontakty, anebo klepněte v aplikaci Telefon dole na sekci Kontakty. Pak už jen stačí nahoře, pod vaší vizitkou, klepnout na Byly nalezeny duplikáty. Pokud se zde tento řádek nenachází, tak žádné duplikáty nemáte.

Přidání léků do Zdraví

Patříte mezi jedince, kteří musí brát denně, popřípadě jinak často, více různých léků? Stává se vám často, že si nějaký lék zapomenete vzít? Pokud jste si byť jen na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, tak pro vás mám skvělou zprávu. V iOS 16, konkrétně ve Zdraví, si totiž můžete veškeré léky přidat a nastavit si, kdy vás na ně má iPhone upozornit. Díky tomu už na léky nikdy nezapomenete a navíc k tomu je můžete označovat také jako užité, takže budete mít o všem přehled. Léky lze přidat v aplikaci Zdraví, kde přejděte do Prohlížení → Léky a klepněte na Přidat lék.

Podpora notifikací z webu

Pokud máte Mac, tak si na našem magazínu, popřípadě i na jiných stránkách, můžete aktivovat příjem notifikací z webů, a to například na nový článek či jiný obsah. Pro iOS tyto webové notifikace prozatím k dispozici nejsou, je ale nutné zmínit, že se jich dočkáme v iOS 16. Prozatím tato funkce k dispozici není, Apple však podporu webových notifikací v rámci této verze systému přidá, takže se rozhodně máme na co těšit.

 

.