Zavřít reklamu

Funkce Face ID patří k užitečným nástrojům, které vám pomohou zvýšit zabezpečení vašeho iOS zařízení. S jejím nastavením a základním používáním vám jistě radit nemusíme, přinášíme vám ale pět tipů a triků, díky kterým ji využijete ještě lépe.

Rychlejší fungování

Jednou z funkcí, které můžete ve spojení s technologií Face ID na vašem iPhonu aktivovat, je vyžadování pozornosti při odemykání nebo přihlašování k vybraným účtům a aplikacím. V praxi to znamená, že k odemčení nebo přihlášení dojde pouze za podmínky, že máte otevřené oči a díváte se přímo na displej vašeho iPhonu, respektive směrem k výřezu v horní části jeho displeje. S touto funkcí bude používání jistě bezpečnější, pokud si ale troufáte, můžete v zájmu rychlejšího odemykání a přihlašování tuto možnost deaktivovat, a to v Nastavení -> Face ID a kód, kde deaktivujete možnost Vyžadovat pro Face ID.

Snížení jasu displeje

iPhony XS, XR a novější nabízí ještě jednu zajímavou funkci. Tou je schopnost detekovat, zda se právě díváte na displej, a v závislosti na tom buďto snížit nebo naopak zvýšit jeho jas, což má mimo jiné také příznivý vliv na výdrž baterie vašeho jablečného smartphonu. Pro aktivaci této funkce opět zamiřte do Nastavení -> Face ID a kód, kde je zapotřebí aktivovat položku Detekce pozornosti.

Alternativní vzhled

Při práci v Nastavení jste si jistě v sekci Face ID všimli také položky s názvem Alternativní vzhled. Jedná se o funkci, která umožní odemykat iOS zařízení dvěma různým uživatelům, můžete ji ale využít také v případě, že svůj iPhone používáte jen vy sami, a pro jistotu si chcete nastavit Face ID pro verzi se svázanými vlasy, vousy, nebo jinak alternovaným vzhledem obličeje. Alternativní vzhled můžete aktivovat v Nastavení -> Face ID a kód -> Nastavit alternativní vzhled.

Rychlá deaktivace Face ID

Můžete se stát, že budete na vašem iPhonu z jakéhokoliv důvodu potřebovat rychle a spolehlivě deaktivovat funkci Face ID a ztížit tak možnosti jeho odemčení nepovolanou osobou. I na tyto případy Apple myslel, a proto u svých iPhonů nabízí možnost okamžitého vypnutí Face ID. Stačí jen pětkrát rychle za sebou stisknout postranní tlačítko, a telefon začne namísto Face ID požadovat zadání kódu.

Aplikace pod kontrolou

Řada aplikací umožňuje zabezpečení za pomoci funkce Face ID. Kromě odemykání těchto aplikací lze tuto funkci využít také k placení přes Apple Pay nebo třeba pro automatické vyplňování přihlašovacích a platebních údajů v internetovém prohlížeči na vašem iPhonu. Pokud chcete rychle zkontrolovat a případně upravit, k jakému účelu je tato funkce na vašem iPhonu používána, můžete tak učinit v Nastavení -> Face ID a kód, kde vše potřebné najdete v horní části displeje.

.