Zavřít reklamu

Virtuální hlasovou asistentku Siri na našich Apple zařízeních jistě používá řada z nás. V našich zemích jsou možnosti Siri sice mírně omezené, i v angličtině toho s ní ale můžeme zvládnout poměrně dost. V dnešním článku vám ukážeme pět tipů a triků, které jistě uvítáte

Zkuste to znovu

Máte pocít, že vám Siri dlouhodoběji nerozumí? Jednou z poměrně častých příčin může být to, že na ni zkrátka mluvíte jinak, než když jste ji poprvé nastavili. V tomto případě je řešení velice jednoduché. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Siri a hledání, kde vypnete a znovu zapnete možnost Čekat na vyslovení “Hey, Siri”. Dojde ke spuštění nastavení Siri, a vy tak můžete důkladněji zadat vaše příkazy.

Naučte Siri jména

Jak jsme již zmínili v úvodu, Siri kvůli absenci lokalizaci do češtiny může mít někdy problémy také s českými jmény z vašeho telefonního seznamu. To ale neznamená, že by se je nemohla naučit vyslovovat alespoň přibližně správně – stačí, když na svém iPhonu aktivujete Siri a vyslovíte příkaz “Hey, Siri, learn how to pronounce [jméno dotyčného]”. Vyčkejte na potvrzení, zda se opravdu jedná o kontakt, se kterým chcete pracovat, a poté už můžete Siri učit správnou výslovnost.

Vypněte hlasovou odezvu

Siri vám velice dobře rozumí i ve chvílích, kdy šeptáte, sama ale (zatím) bohužel šeptem odpovídat neumí. Pokud vám hlasová odezva virtuální asistentky ve vašem iPhonu připadá příliš rušivá, můžete ji snadno a rychle vypnout. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Siri a hledání -> Odpovědi Siri, a navolte zde podmínky, za kterých se budou spouštět mluvené odpovědi Siri.

Ověřte si, zda vám Siri rozumí

I pro digitální hlasovou asistentku jako je Siri může být někdy snadné se zkrátka přeslechnout. Pokud chcete mít jistotu, že vám Siri skutečně rozuměla to, co jste jí chtěli říci, můžete si na svém iPhonu aktivovat zobrazení přepisu vašich příkazů. Učinit tak můžete v Nastavení -> Siri a hledání -> Odpovědi Siri, kde stačí už jen aktivovat volbu Vždy zobrazovat přepis řeči.

Aplikace třetích stran

Apple již nějakou dobu umožňuje spolupráci Siri s některými z aplikací třetích stran. V praxi to znamená, že své hlasové asistence můžete zadávat příkazy přímo související s danými aplikacemi – například “Find Metallica on Spotify” nebo “Get me an Uber”. Pokud chcete u jednotlivých aplikací třetích stran aktivovat nebo naopak deaktivovat propojení se Siri, spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Siri a hledání. Ve spodní části okna aplikace pak můžete udělovat jednotlivým aplikacím oprávnění.

.