Zavřít reklamu

Osvěžte si plochu novou tapetou

I obyčejná změna tapety dokáže divy. V Apple menu klikněte na Nastavení systému a poté na Tapeta. Pokud máte Mac s macOS Sonoma nebo novějším, můžete si zde navolit z pestré palety dynamických – pohyblivých – tapet, které si případně můžete sladit i s tapetou uzamčené obrazovky vašeho Macu.

Vytvořte si vlastní barevné schéma

macOS umožňuje kombinovat různá barevná přednastavení pro zvýraznění a prvky systému a vytvořit tak originální barevné schéma. Klikněte na Apple menu -> Nastavení systému, zvolte Vzhled a klikněte na Barevný akcent. V rozbalovacím menu u položky Barva zvýraznění můžete následně vybrat požadovanou barvu. Nové barevné schéma se projeví na tlačítkách, oknech, nabídkách a dalších systémových elementech.

Proměňte svou přihlašovací obrazovku

Svou osobnost můžete promítnout i do přihlašovací obrazovky. Apple menu -> Nastavení systému -> Uživatelé a skupiny. Klikněte na ⓘ  u panelu s vaším jménem a následně klikněte na profilový obrázek. Nyní můžete změnit vaši profilovou fotografii, která se bude zobrazovat na uzamčené obrazovce vašeho Macu.

Dock podle vašeho gusta

Jako první zbavte Dock aplikací, které nepoužíváte. Stačí je jednoduše přetáhnout pryč a pustit ve chvíli, kdy se objeví nápis Odstranit. Do Docku si samozřejmě můžete také přesunout aplikace ze složky Aplikace v Nativním Finderu. A pokud byste chtěli změnit pozici nebo animace Docku, zamiřte do Apple menu -> Nastavení systému -> Plocha a Dock a přizpůsobte zde vše potřebné.

Vlastní zvuky pro váš Mac

Personalizaci můžete dotáhnout i změnou systémových zvuků. V Apple menu -> Nastavení systému -> Zvuk si můžete nastavit tón výstražného zvuku, přizpůsobit hlasitost, aktivovat nebo naopak deaktivovat přehrávání zvuků uživatelského rozhraní a mnohem více.

.