Zavřít reklamu

Seřazení panelů

Pokud jste si v Safari na iPhonu otevřeli více panelů najednou, můžete je rychle, snadno a efektivně seřadit třeba podle názvu. Nejprve klepněte v pravém spodním rohu na ikonku karet a poté v zobrazení náhledu panelů dlouze stiskněte kterýkoliv z náhledů. Nakonec stačí klepnout na Uspořádat panely a vybrat požadované kritérium řazení.

Sdílení více karet

Webový prohlížeč Safari na iPhonu umožňuje sdílení více karet najednou. Pokud tedy chcete nasdílet více otevřených panelů, klepněte nejprve v pravém dolním rohu na ikonku karet. Na stránce s náhledy otevřených panelů podržte vybranou kartu, trochu ji za stálého držení posuňte a poté klepnutím vybírejte další karty. Balíček karet stále držte, přesuňte se do aplikace, jejímž prostřednictvím chcete panely nasdílet, a ve chvíli, kdy se zobrazí zelené tlačítko „+“, panely pusťte.

Offline seznam četby

Webový prohlížeč Safari nabízí mimo jiné užitečnou funkci seznamu četby, do kterého si můžete odkládat zajímavé weby pro pozdější přečtení. Pokud chcete seznam četby zpřístupnit offline, spusťte na iPhonu Nastavení -> Safari, zamiřte zcela dolů a v sekci Seznam četby aktivujte položku Automaticky ukládat četbu.

Skrýt IP adresu

Služba iCloud+ nabízí spoustu výhod včetně možnosti skrytí IP adresy. I bez této služby si ale v Safari na iPhonu můžete nastavit skrytí IP adresy před sledovacími nástroji. Pro tyto účely spusťte na iPhonu Nastavení -> Safari -> Skrýt IP adresu, a aktivujte možnost Před trackery.

Zkopírovat objekt

Pokud používáte webový prohlížeč Safari na iPhonu s iOS 16 a novějším, můžete při práci s obrázky využít funkci zkopírování objektu. Nutno podotknout, že hlavní objekt nelze detekovat úplně na všech fotografiích. Vyberte snímek, ze kterého chcete použít hlavní motiv, klepněte na něj a dlouze stiskněte. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Zkopírovat hlavní motiv, přesuňte se do aplikace, do které chcete vybraný objekt vložit, a vložte jej.

.