Zavřít reklamu

Před několika lety internetem proběhla zpráva o tom, že Apple záměrně postupem času záměrně zpomaluje své iPhony. Nakonec se ukázalo, že ke zpomalování opravdu došlo, avšak kvůli tomu, že baterie již nebyla schopna po delší době používání poskytnout dostatečný výkon. Omezil se tak výkon zařízení, aby se baterii ulevilo a iPhone mohl fungovat. V té době se určitým způsobem začaly baterie více řešit, minimálně tedy u Applu. Ten uvedl na pravou míru, že jsou baterie spotřebním zbožím, které se pro zachování vlastností a výkonu musí jednou za čas vyměnit – a takto to funguje dodnes. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 tipů a triků pro správu baterie na iPhone.

Diskuze k článku

  Mám to stejně
  iPhone 12, mám ho 14 měsíců, opotřebení na 85%

  Nabijím přes kabel i bezdrát 50/50
  Nikdy ne po posledních 20% baterky..
  aktuálně cca 360 cyklů

  To jsou nesmysly. iPhone řídí, jak dlouho baterka vydrží!
  Mám iPhone 11 pro max, kupováno v listopadu 2019, Jediné, co mám nastaveno, je optimalizované nabíjení!
  Jinak nechávám baterku vybít i pod 10%, na nabíječce ji nechávám s naprostým klidem celou noc, používám výhradně káblíkové nabíjení, (v žádném případě nepoužívám bezdrát, baterka se moc zahřívá), displej jede na plný jas, nepoužívám žádné tzv. spoříče baterky.
  A i při tomto barbarském jednání je v tuto chvíli baterka na 85% životnosti!

  Podobnou zkusenost mam bohuzel. Celkem me to zarazilo, ze po jednom mesici pouzivani iphone se2020 ma 96%. 🙄. Pokud to takto pujde dal, tak dle applu budu za 3 mesice menit baterii 🤔

celý text

Čtěte více