Zavřít reklamu

Využívejte vždy reálná jména

Většina uživatelů si při vytváření nového kontaktu nastaví pouze křestní jméno dotyčného, popřípadě mohou využít nějakou přezdívku či podobné označení. Naprostým základem ale je, abyste u každého kontaktu v příslušných kolonkách měli uloženo reálné jméno a příjmení. Tak totiž zaručíte, že dotyčnou osobu vždy v seznamu kontaktů najdete. Když vám tedy někdo bude dávat telefonní číslo, nebojte se dotyčného zeptat na jméno i příjmení. Vyhněte se označení pouze křestním jménem, jelikož za chvíli budete mít v kontaktech více stejných kontaktů, tak stejně se vyhněte využití označení v podobě mechanik, opravář, řidič apod.

kontakty tipy triky ios

Nastavte si přezdívky

Na předchozí stránce jsem vám řekl, že byste u každého kontaktu měli mít nastavené jméno a příjmení – a za tím si rozhodně stojím. Samozřejmě ale vím, že některým lidem ve vašem životě nikdy neřeknete jinak než přezdívkou, popřípadě nějakým označením. A přesně k těmto účelům si u každého kontaktu můžete nastavit přezdívku, pomocí které budete kontakt schopni najít také. Abyste mohli přezdívku ke kontaktu přidat, tak si jej rozklikněte, poté klepněte vpravo nahoře na Upravit a následně sjeďte dolů, kde klepněte na přidat pole. V novém okně pak klepněte na Přezdívka, vyjeďte výše a přezdívku do tohoto pole vepište. Pak nezapomeňte klepnout na Hotovo vpravo nahoře.

Přidejte profilovou fotografii

Pokud máte k dispozici fotografii konkrétního jedince, tak se rozhodně nebojte ji využít pro nastavení profilové fotografie kontaktu. To se může hodit například pro jednodušší identifikaci volajícího, jelikož nebudete vůbec muset číst jeho jméno a postačí vám vidět fotografii, abyste věděli, o koho jde. Pro přidání profilové fotografie si kontakt rozklikněte, poté klepněte vpravo nahoře na Upravit a následně stiskněte tlačítko Přidat fotku. Zde pak klepněte na tlačítko galerie (či fotoaparátu) a fotografii vložte. Nakonec klepněte na Hotovo vpravo nahoře.

Nezapomeňte na firmu

Pracujete ve svém pracovním živote s různými firmami? Pokud ano a je jich hned několik, tak velice rychle můžete ztratit přehled o tom, do kterých firem jednotlivé kontakty patří. I v tomto případě se tedy rozhodně hodí vyplnit políčko Firma u vybraných kontaktů, abyste je případně mohli znova jednoduše najít. To provedete tak, že si kontakt rozklikněte, poté klepněte vpravo nahoře na Upravit a následně vyplníte pole Firma. Pokud byste si ještě chtěli kontakt označit funkcí, abyste věděli, zdali se jedná o řidiče, účetní či vedoucího, tak sjeďte níže, kde klepněte na přidat pole. V novém okně pak klepněte na Funkce či Oddělení, vyjeďte výše a funkci či oddělení do pole vepište. Pak nezapomeňte klepnout na Hotovo vpravo nahoře.

Změňte si řazení a zobrazení kontaktů

Věděli jste o tom, že si v nativní aplikaci Kontakty můžete změnit způsob jejich řazení? Ve výchozím nastavení jsou veškeré kontakty seřazeny podle příjmení a jména, nastavit si však můžete řazení opačné, tedy podle jména a příjmení. Tak stejně si můžete nastavit, jakým způsobem se vám budou jména zobrazovat u příchozích hovorů. Všechny tyto předvolby, které můžete v rámci aplikace Kontakty změnit, najdete v Nastavení → Kontakty. Rozhodně si tedy tuto sekci projděte, abyste zmíněnou aplikaci mohli využívat na maximum, a aby vám co možná nejvíce vyhovovala.

.