Zavřít reklamu

V současné době se na internetu neřeší nic jiného než WhatsApp. Lidé namísto tohoto komunikátoru hledají různé alternativy – a ono se není čemu divit. WhatsApp měl totiž zavést nové podmínky a pravidla, ve kterých stálo, že bude Facebooku poskytovat různá osobní data uživatelů. Všichni nejspíše známe pověst Facebooku, tedy co se týče především zacházení s uživatelskými a citlivými daty. Pokud jste tedy i vy hledali nějakou alternativu za WhatsApp, dost možná jste našli Telegram. V tomto článku se podíváme na 5 tipů pro zmíněnou aplikaci, níže pak naleznete odkaz, pomocí kterého se přesunete na článek na našem sesterském magazínu. V něm najdete dalších 5 tipů pro Telegram.

Odeslání zprávy bez zvuku

Pokud víte, že má druhá strana momentálně nějaký pohovor, popřípadě že se učí, tak v Telegramu existuje naprosto skvělá funkce. Můžete si totiž nastavit, aby se při odeslání vaši zprávy příjemci nepřehrál zvuk upozornění. Díky tomu získáte jistotu, že druhou stranu žádným způsobem nevyrušíte, a že si zprávu zobrazí až tehdy, jakmile bude mít iPhone v ruce. Chcete-li takovou zprávu poslat, tak se nejedná o nic složitého. Prvně zprávu do textového pole klasicky napište, a poté podržte šipku pro odeslání. Zobrazí se menu, ve kterém už jen stačí klepnout na Send Without Sound. Kromě toho zde ještě najdete funkci Schedule Message, kdy si můžete odeslání zprávy naplánovat na určitý čas. Obě tyto funkce se opravdu v různých situacích mohou hodit.

Zničení médií po zobrazení

V rámci Telegramu samozřejmě můžete kromě klasických zpráv odesílat také obrázky, videa či jiné dokumenty. Čas od času se ale můžete ocitnout v situaci kdy chcete, aby se nějaký obrázek či video po zobrazení druhou stranou automaticky odstranil. Na podobném principu funguje například aplikace Snapchat. Jestliže v rámci Telegramu potřebujete obrázek či video s nastavenou autodestrukcí po zobrazení příjemcem, tak se nejedná o nic složitého. Prvně je nutné, abyste se přesunuli do Skrytého chatu (viz článek výše). Nyní v pravé části textového pole klepněte na ikonu časovače a vyberte si, za jakou dobu se má médium smazat. Pak už jen stačí obrázek klasicky přiložit a odeslat. Po zobrazení obrázku příjemcem se začne odpočítávat vámi zvolený čas, po kterém dojde ke zničení.

Vyhledávání GIFů či v YouTube

Součástí většiny komunikačních aplikací je možnost pro jednoduché přiložení nějakého GIFu, chcete-li animovaného obrázku. Pravdou je, že tyto animované obrázky často dokáží vtipnou formou přesně vystihnout vaše pocity. Pokud se však přesunete do Telegramu, tak zde nikde tlačítko pro zaslání GIFu nenajdete. Uživatelé by si tak mohli myslet, že GIF zde zaslat najde. Opak je však pravdou – stačí, abyste do textového pole napsali @gif, čímž se zobrazí rozhraní pro odeslání GIFu. Za @gif poté stačí napsat název GIFu, který hledáte, vybrat si ten požadovaný a odeslat jej. Kromě GIFů můžete v Telegramu také vyhledávat na YouTube. Stačí do textového pole zadat @youtube, a poté název.

telegram 5 tipů
Zdroj: Telegram

Kopírování části zprávy

Uživatelé iOS a iPadOS už delší dobu prosí Apple o to, aby bylo možné kopírovat pouze část zprávy a nikoliv pouze její celou podobu. Dobrou zprávou je, že Telegram tuto funkci umožňuje. Pokud potřebujete tedy zkopírovat jen část nějaké zprávy, tak se prvně přesuňte do konkrétní konverzace. Zde si pak zprávu najděte a podržte na ní prst, dokud ostatní zprávy nezmizí a neobjeví se rozbalovací menu. Zde už jen stačí, abyste v rámci samotné zprávy požadovaný text klasicky označili. Podržte tedy na displeji na začátku textu prst, a poté ním táhněte až tam, kam potřebujete. Po puštění prstu z displeje pak stačí klepnout na Copy a je hotovo. Takto jednoduše lze v Telegramu kopírovat jen část zprávy. Doufejme, že s touto funkcí konečně brzy přijde i Apple ve Zprávách.

Nenechte se přidávat do skupin

Asi každý z nás už byl někdy v minulosti přidán do nějakých otravných skupin, ze kterých vám pak chodily neustále různá upozornění. Osobně jsem členem různých skupin velmi nerad, a tak si buď vždy vypínám upozornění, anebo skupinu ihned opouštím. V Telegramu si však můžete nastavit, aby vás ostatní uživatelé do skupin vůbec přidat nemohli. Chcete-li tohle nastavení upravit, tak na hlavní stránce aplikace klepněte vpravo dole na Settings. Nyní přejděte do sekce Privacy and Security, kde v kategorii Privacy klepněte na Groups & Channels. Zde už si stačí zvolit, zdali vás budou moci přidat pouze vaše kontakty, mimo to si pak můžete nastavit výjimky, které vás nebudou moci pozvat za žádných okolností.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více