Zavřít reklamu

V minulém díle tohoto „seriálu“, ve kterém se díváme na 5+5 tipů a triků pro určité aplikace, jsme si vzali do merku WhatsApp. V tomto článku se společně podíváme na neméně populární chatovací aplikaci Messengeru. Pokud se tedy chcete dozvědět o 5 tipech či tricích, o kterých jste možná nevěděli, tak dočtěte tento článek až do samotného konce. I v tomto případě níže přikládáme první část pěti tipů a triků ze sesterského magazínu Letem světem Applem.

Ztlumení notifikací

Pokud jste součástí nějaké skupinové konverzace (například tzv. třídního chatu, apod.), tak vám denně určitě chodí desítky, ne-li stovky zpráv od různých uživatelů, kteří jsou součástí tohoto chatu. Co si budeme nalhávat, po nějaké době se tyto skupinové chaty stávají spíše otravnými, než aby byly přínosné. Pokud nechcete ostatní uživatele „urazit“ svým odchodem, ale zároveň nechcete, aby vám chodila upozornění na příchozí zprávy, tak si můžete notifikace ztlumit. Toho docílíte tak, že do konkrétní konverzace na Messengeru přejdete, a poté klepněte nahoře na její název. Zde poté stačí pod profilovou fotografií stisknout Ztišit. Ve spodním menu si poté stačí zvolit, na jak dlouhou dobu se mají upozornění ztišit. Poté už vám notifikace od konkrétních uživatelů chodit nebudou. Ztišení můžete stejným způsobem kdykoliv přerušit.

Význam jednotlivých koleček u poslané zprávy

Když na Messengeru pošlete nějakou zprávu, tak se vedle oné zprávy vždy objeví kolečko, které vám říká, jaký má odeslaná zpráva stav. Celkově se mohou vedle zprávy objevit čtyři formy tohoto kolečka, kdy každá z těchto forem značí něco jiného. Pokud se zobrazí pouze kruh s modrým obvodem a průhledným středem, tak to znamená, že se vaše zpráva teprve posílá. Pokud se zobrazí kruh s modrým obvodem a s fajfkou ve středu, tak se vaše zpráva odeslala, ale prozatím nebyla druhé straně doručena. V případě, že se kruh kompletně zbarví do modra a uprostřed se objeví bílá fajfka, tak to znamená, že vaše zpráva byla druhé straně doručena. A nakonec, pokud se celé kolečko promění v miniaturu profilové fotografie druhé strany, tak to znamená, že si dotyčný zprávu zobrazil. A pokud si chcete zobrazit přesné informace o doručení zprávy, tak stačí, abyste na ni prstem klepnuli.

messenger kolečka zprávy
Zdroj: Messenger

Blokovaní lidé

Občas se můžete ocitnou v situaci, kdy už vám někdo doopravdy „leze na nervy“. Může to být například váš starý kamarád, nějaký podvodník, anebo třeba bývalý přítel či přítelkyně (což je často hlavní důvod blokování). Pokud si chcete zobrazit, které uživatele jste si zablokovali, anebo pokud jste si blokování rozmysleli a chtěli byste dotyčného odblokovat, tak je postup pro zobrazení blokovaných uživatelů jednoduchý. Stačí se přesunout na hlavní stránku Messengeru, kde vlevo nahoře klepněte na ikonu vašeho profilu. Poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Lidé, jenž rozklikněte. Zde stačí zvolit možnost Zablokovaní lidé. Ihned poté se vám zobrazí uživatelé, které blokujete. Pokud chcete do seznamu někoho přidat, tak klepněte vpravo nahoře na Přidat, pro odblokování uživatele jej stačí rozkliknout, a poté klepnout na Zrušit blokování na Facebooku či Blokování v Messengeru.

Přepínání mezi uživateli

Pokud máte více facebookových účtů, anebo pokud se třeba vašemu kamarádovi vybil telefon a ten nutně potřebuje někomu odepsat, tak si do Messengeru můžete přidat vícero uživatelů, mezi kterými lze jednoduše přepínat. Pokud si chcete do Messengeru přidat účet (anebo vytvořit nový), tak na hlavní stránce Messengeru vlevo nahoře klepněte na váš profilový obrázek. Poté sjeďte o něco níže k sekci Přepnout účet. Pokud chcete nějaký účet přidat, tak vpravo nahoře klepněte na Přidat a přihlaste se. V případě, že chcete vytvořit úplně nový účet, tak stačí dole klepnout na modré tlačítko Vytvořit nový účet.

Žádosti o zprávu

Mnoho uživatelů Messengeru neví, že když jim napíše nějaký jiný uživatel, kterého nemají v přátelích, tak se jeho zpráva nezobrazí na hlavní stránce, ale v sekci Žádosti o zprávu. To platí i v případě, že například prodáváte na Marketplace nějakou věc, dotyčný má o onu věc zájem a chce vám napsat zprávu. Zároveň vám klasicky nepřijde ani oznámení o tom, že vám někdo, koho nemáte v přátelích, napsal. Chcete-li se na všechny Žádosti o zprávu podívat a zkontrolovat, zdali vám nenapsal nějaký uživatel, kterého nemáte v přátelích, tak se přesuňte na hlavní stránky aplikace Messenger. Poté klepněte vlevo nahoře na ikonu vašeho profilu. V menu poté stačí klepnout na Žádosti o zprávy. V této sekci se zobrazí veškeré zprávy od uživatelů, kteří nejsou ve vašich přátelích. Zároveň si můžete rozkliknout i položku Spam a zkontrolovat, zdali se zde nenachází nějaké další žádosti.

.