Zavřít reklamu

Je to několik měsíců nazpět, co na našem sesterském magazínu Letem světem Applem vyšel článek, v němž jsme se podívali na 5 skrytých tipů a triků v aplikaci WhatsApp. Pravdou však je, že těchto skvělých triků má WhatsApp o mnoho více. Proto jsme se rozhodli na magazínu Jablíčkář vytvořit pokračování tohoto článku. To znamená, že prvních pět triků si můžete zobrazit pomocí odkazu níže, dalších pět poté najdete přímo zde. Stejně to v budoucnu provedeme i s ostatními aplikacemi. Rozhodně se tedy máte na co těšit! Nyní už ale zpět k samotnému článku.

Tmavý režim

Před několika týdny jsme se v rámci aktualizace aplikace WhatsApp konečně dočkali integrace tmavého režimu, chcete-li Dark Modu, do WhatsAppu. Režim se v aplikaci ve výchozím nastavení automaticky přepíná v závislosti na tom, jaký režim je nastaven v systému. Pokud tedy máte nastaven tmavý režim v systému, tak se tmavý režim projeví i ve WhatsAppu. V případě, že byste tohle nastavení chtěli změnit tak, aby byl aktivní pouze světlý či tmavý režim „natvrdo“, tak bohužel prozatím máte smůlu, jelikož tato předvolba v nastavení chybí. Pro (de)aktivaci tmavého režimu WhatsAppu musíte (de)aktivovat tmavý režim systému. Toho rychle docílíte tak, že otevřete ovládací centrum, kde podržte prst na posuvníku pro nastavení jasu, kde poté režim přepněte. Existuje také možnost, díky které můžete tmavý režim automaticky aktivovat poté, co se do aplikace WhatsApp přesunete – info o této možnosti získáte zde.

Zabezpečení pomocí Face ID

Kromě nových vzhledových funkcí se WhatsApp dočkal také nových bezpečnostních funkcí. Nově si totiž můžete nastavit, aby WhatsApp po spuštění požadoval ověření pomocí Face ID (či Touch ID). To znamená, že pokud se k vašemu iPhonu či iPadu dostane někdo cizí, tak WhatsApp bez vaší tváře (otisku prstu) jednoduše neodemkne. Pokud chcete zabezpečení pomocí Face ID (Touch ID) ve WhatsAppu aktivovat, tak jej spusťte, a poté vpravo dole klepněte na možnost Nastavení. V novém okně rozklikněte kolonku Účet, a poté Soukromí. Zde poté sjeďte úplně dolů a klepněte na možnost Zamykání obrazovky. Poté už jen pomocí přepínače funkci Požadovat Face ID (Touch ID) aktivujte. Po aktivaci si ještě můžete zvolit, po jaké době od opuštění po vás bude WhatsApp ověření požadovat.

Automatické stahování médií

Pokud jste připojeni k Wi-Fi a někdo vám v rámci konverzace ve WhatsAppu pošle fotku, zvukovou zprávu, video či nějaký dokument, tak dojde k automatickému stažení těchto médií. Automatické stažení je v případě připojení k mobilním datům povoleno u fotografií. Pokud chcete funkci pro automatické stahování médií na Wi-Fi či na mobilních datech upravit, například aby se nestahovala žádná data automaticky, anebo aby se stahovala všechna i na mobilních datech, tak můžete. Stačí, abyste se přesunuli do aplikace WhatsApp, kde poté vpravo dole klepněte na Nastavení. Nyní rozklikněte kolonku Využití dat a úložiště, kde si v kategorii Automatické stahování médií rozklikněte to médium, u kterého chcete předvolbu změnit. Pak už jen stačí vybrat možnost Nikdy, Wi-Fi, anebo Wi-Fi a mobilní data.

Oznámení o přečtení

Stejně tak, jako je to v případě Messengeru anebo třeba iMessage, tak i v případě WhatsAppu jsou součástí aplikace oznámení o přečtení. Jakmile si nějakou zprávu v těchto chatovacích aplikacích přečtete, tak se druhé straně o této skutečnosti zobrazí upozornění. V některých aplikacích, například v Messengeru, možnost pro deaktivaci oznámení o přečtení neexistuje, kdežto v jiných aplikacích, například iMessage, je tato možnost k dispozici. WhatsApp se v tomto případě řadí k iMessage a oznámení o přečtení si můžete vypnout (kromě skupinových konverzací). Pro vypnutí oznámení o přečtení přejděte do aplikace WhatsApp, kde poté v pravém dolním rohu klepněte na Nastavení. Pak se přesuňte do sekce Účet, a poté rozklikněte možnost Soukromí. Nyní sjeďte níže a možnost Oznámení o přečtení deaktivujte.

Dvoufázové ověření

WhatsApp patří v poslední době mezi jednu z nejpoužívanějších aplikací, která je určená pro chatování. Pomocí WhatsAppu komunikují miliony uživatelů, díky čemuž vznikají různá bezpečnostní rizika. Vzhledem k tomu, že je WhatsApp vázaný na vašem telefonní číslo, tak bylo nějakým způsobem nutné zamezit tomu, aby jej někdo mohl zneužít. WhatsApp tak přišel s dvoufázovým ověřením – pokud jej aktivujete a budete se vy (nebo kdokoliv jiný) snažit do aplikace zaregistrovat vaše telefonní číslo, tak se před přidáním zobrazí obrazovka, do které budete muset vepsat nastavený šestimístný PIN kód. Až poté budete schopni telefonní číslo k zařízení přidat. Pokud chcete dvoufázové ověření aktivovat, tak se přesuňte do WhatsAppu, kde vpravo dole klepněte na Nastavení. Poté se přesuňte do sekce Účet, kde rozklikněte možnost Dvoufázové ověření. Zde tuto funkci klepnutím na Zapnout aktivujte. Poté si stačí nastavit šestimístný PIN kód a nastavení dokončit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To vypadá, že ten článek psalo dítě, které teprve včera objevilo whatsup :D

    Tipy jsou určené pro neznalé uživatele, kde je tedy prosím problém? Moc děkuji za objasnění! :)

    Kde je problém? Ve Vás, p. Jelič. Ve vás. Stále Vám říkám: někdy méně je více. Ale je to marný, je to marný. Prostě honba za napsanými řádky a najednou je z webu žumpa

    Ve mně určitě problém není, nikde žádnou honbu za napsanými řádky nevidím, jedná se o článek, ve kterém se nachází 5 tipů – je tedy jasné, že bude o něco delší, než v případě klasického článku. U vás to zase vypadá na honbu za napsáním co nejvíce podobných komentářů. Jestli se vám forma Jablíčkáře nelíbí, tak v tom případ nechápu, co tady děláte. Prostě běžte číst články ke konkurenci, je to tak těžké? Já vám a podobným lidem nerozumím – proč nás máte potřebu číst, když je web žumpa? Nebo se snad rádi probíráte v ho*nech? Jestli byste chtěl náš web okořenit o nějakou vaši tvorbu (která je zajisté na vyšší úrovni než ta naše), tak stačí přejít na odkaz níže – stačí zaslat ukázkový článek. Milerádi vás přivítáme v našem týmu a věřte, že o vás bude postaráno naprosto parádně! :)

    https://jablickar.cz/hledame-externi-redaktory-pro-nase-magaziny/

celý text

Čtěte více.