Zavřít reklamu

Ovládací centrum dokáže výrazně zjednodušit práci s iPhonem. Kromě toho, že se v něm nachází základní prvky, se kterými nelze nic dělat, tj. například ovládání bezdrátové konektivity, hudby apod., tak do něj můžete umístit také volitelné prvky. Některé tyto prvky jsou skutečně velmi užitečné a je škoda, když o nich uživatelé neví. Pojďme se proto společně v tomto článku na 5 takových užitečných prvků v ovládacím centru iPhone, o kterých jste možná nevěděli, podívat. Přidat je můžete v Nastavení → Ovládací centrum.

Čtečka kódů

Mnoho nových uživatelů iPhonu míří krátce po prvním spuštění do App Store, kde hledají aplikaci pro čtení QR kódů. Pravdou ale je, že čtečka QR kódů je v rámci iOS k dispozici už nativně, a to přímo v aplikaci Fotoaparát, která touto funkcí disponuje. Pokud byste ale i přesto chtěli zvláštní aplikaci pro čtení QR kódů, můžete si přidat do ovládacího centra prvek Čtečka kódů. Po klepnutí na tento prvek se vám zobrazí jednoduché rozhraní aplikace pro čtení QR kódů, takže žádnou jinou aplikaci třetí strany nebudete potřebovat.

Sluch

Velmi užitečným prvkem, který se některým z vás může hodit, je rozhodně Sluch. V tomto prvku se skrývá hned několik různých funkcí, které lze využít. Konkrétně se jedná o Zvuky na pozadí, kde si lze jednoduše aktivvoat přehrávání různých relaxačních zvuků na pozadí. Další dostupnou funkcí je Živý poslech, kdy můžete svůj iPhone využít jako mikrofon a nechat si z něj přenášet zvuk do AirPods. Dále nechybí sekce Přizpůsobení sluchátek, kde lze jednoduše zapnout nebo vypnout přizpůsobení sluchátek pro telefon a média.

Rozpoznání hudby

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste slyšeli nějakou písničku a chtěli jste znát její název. V dnešním moderním světě k rozpoznání už samozřejmě můžeme využít technologie, potažmo přímo náš iPhone. Do ovládacího centra si každý z nás může umístit prvek Rozpoznávání hudby, po jehož stisknutí začne iPhone poslouchat okolní zvuk a rozpoznávat skladbu. Pokud se mu to povede, zobrazí se vám výsledek v podobě názvu rozpoznané skladby. V případě, že si nainstalujete aplikaci Shazam, kterou Apple před několika lety odkoupil, tak se vám mohou zobrazit ještě další informace, společně s historií vyhledávání.

Apple TV Remote

Vlastníte kromě jablečného telefonu také Apple TV? Pokud jste si odpověděli kladně, tak už jste k ní určitě alespoň jednou hledali ovladač. Ten je totiž velmi malý, takže se jednoduše může stát, že se prostě ztratí v peřinách či v gauči. Případně se vám určitě stalo, že jste se uvelebili k filmu, ale ovladač jste nechali ležet někde na komodě. Oba dva tyto případy však dokáže jednoduše vyřešit prvek do ovládacího centra s názvem Apple TV Remote. Pokud si jej přidáte, tak budete schopni vaši Apple TV jednoduše ovládat přímo skrze iPhone, a to prostřednictvím ovladače, který se zobrazí na jeho displeji. Osobně tento prvek využívám opravdu velmi často, jelikož jsem expert na ztrácení jablečného ovladače.

apple-tv-remote-ovladaci-centrum

Lupa

Pokud chcete prostřednictvím fotoaparátu iPhonu cokoliv zvětšit, tak nejspíše přejdete do Fotoaparátu, pořídíte snímek, a poté si jej přiblížíte ve Fotkách. Jedná se samozřejmě o funkční postup, každopádně není bůhvíjak rychlý a jednoduchý. Věděli jste však o tom, že si do ovládacího centra iPhonu můžete přidat prvek s názvem Lupa, který vám po kliknutí otevřete stejnojmennou skrytou aplikaci? V té si můžete v reálném čase cokoliv mnohonásobně přiblížit, případně samozřejmě můžete obraz také zastavit přiblížit v klidovém stavu. Nechybí různé další vychytávky, například v podobě filtrů či možnosti úpravy jasu a expozice apod. I prvek Lupa tedy rozhodně mohu doporučit.

.