Zavřít reklamu

Pokročilá ochrana dat na iCloudu

Jednou z hlavních novinek, kterou pro nás Apple zpřístupnil v iOS 16.3, ale představil ji už před několika týdny, je Pokročilá ochrana dat na iCloudu. Jedná se konkrétně o vylepšení koncového šifrování pro iCloud, které bylo prvně k dispozici jen v USA a nyní se s příchodem iOS 16.3 rozšířilo globálně. Doposud bylo koncovým šifrováním na iCloudu chráněno 14 kategorií dat, a pokud si volitelnou Pokročilou ochranu dat zapnete, tak si můžete koncovým šifrováním nechat chránit až 23 kategorií dat. Pro aktivaci této funkce stačí přejít do Nastavení → váš profil → iCloud → Pokročilá ochrana dat.

Bezpečnostní klíče

Druhou hlavní novinkou v iOS 16.3, která se taktéž týká vylepšení, je příchod podpory bezpečnostních hardwarových klíčů. Ty konkrétně začal kalifornský gigant podporovat ve spojení s dvoufaktorovým ověřením u Apple ID. Doposud uživatelé využívali pro dvoufaktorové ověřování bezpečnostní kódy z jiných zařízení, avšak nyní pro tohle ověření bude možné využít právě bezpečnostní klíče, a to například YubiKey a další s certifikátem FIDO. Pro nastavení této ochrany a přidání bezpečnostního klíče přejděte do Nastavení → váš profil → Heslo a zabezpečení → Přidat bezpečnostní klíče.

Vylepšení HomePodu

Před nedávnem Apple představil nový HomePod druhé generace, jehož prodeje v zahraničí sice startují až za pár dní, iOS 16.3 však již nyní přichází s jeho podporou. To ale z hlediska HomePodů není vše, s čím nový iOS 16.3 přichází. Ve spojení s OS 16.3 pro HomePody přichází také s odemknutím teploměru a vlhkoměru u již staršího HomePodu mini, zatímco nový HomePod druhé generace bude mít tyto senzory aktivní od počátku. Mimo to pak nový iOS 16.3 nabízí nové rozhraní pro funkci Handoff při předávání hudby z iPhonu na HomePod – samotná funkce je ale k dispozici již delší dobu, takže je skutečně nové jen rozhraní.

Tapeta a ciferník Unity

Po boku nového HomePodu představil Apple tradičně také nový Unity řemínek, kterým lze vyjádřit podporu Měsíci černošské kultury a historie, který připadá na únor. Kromě řemínku však Apple přišel také s novou Unity tapetou pro iPhone, a také Unity ciferníkem pro Apple Watch. Právě tuto zmíněnou tapetu a řemínek mohou uživatelé začít využívat od iOS 16.3, respektive od watchOS 9.3. Budete-li tedy chtít skrze Unity doplňky vyjádřit podporu, tak nyní už můžete.

Změna popisů Tísně SOS

Každý iPhone umí v případě tísně zavolat na tísňovou linku, a to několika způsoby. Ty si můžete již delší dobu nastavit v Nastavení → Tíseň SOS. Pro některé uživatelé však mohla být tato sekce lehce matoucí, především tedy názvy a popisy jednotlivých funkcí. Apple se tak v iOS 16.3 rozhodl veškeré texty pozměnit tak, aby byly ještě více srozumitelnější. Zdali se mu to povedlo můžete posoudit sami v obrázku, které přikládám níže, kde nalevo najdete původní změní a napravo nové změní z iOS 16.3.

tisen-sos-iphone-ios16-3-fb

Oprava chyby displeje

V poslední době si čím dál více uživatelů iPhonu 14 Pro Max stěžovalo na to, že se jim na displejích zmíněných jablečných telefonů vyobrazují různé pruhy. Zpočátku byly samozřejmě namístě obavy z hardwarového problému, který by byl pro Apple velkou ránou, naštěstí se ale brzy ukázalo, že se jedná jen o softwarový problém. A právě tento problém s displeji je v iOS 16.3 konečně opravený, a tak pokud máte iPhone 14 Pro Max, určitě proveďte aktualizaci, a to v Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru.

Níže pak najdete ještě seznam dalších oprav, kterých jsme se v iOS 16.3 dočkali.

  • Opravuje problém ve Freeform, kdy se některé kreslicí tahy vytvořené pomocí Apple Pencil nebo vašeho prstu nemusí objevit na sdílených nástěnkách
  • Řeší problém, kdy se tapeta na obrazovce uzamčení může jevit jako černá
  • Opravuje problém, kdy se při probouzení iPhone 14 Pro Max mohly dočasně objevit vodorovné čáry
  • Opravuje problém, kdy widget Home Lock Screen nezobrazuje přesně stav aplikace Home
  • Řeší problém, kdy Siri nemusí správně reagovat na požadavky na hudbu
  • Řeší problémy, kdy požadavky Siri v CarPlay nemusí být správně pochopeny
.