Zavřít reklamu

Pokud bychom měli jmenovat jeden jablečný produkt, na který netrpělivě čekáme již po dobu několika dlouhých měsíců, tak se jedná o AirTags. Tyto lokalizační přívěsky od Applu měly být představené již na první loňské podzimní konferenci. Jak ale jistě víte, minulý rok na podzim jsme se dočkali celkově hned tří konferencí – a ani na jedné se AirTags neobjevily. I přesto, že to bylo řečeno již prakticky třikrát, tak bychom se AirTags měli doopravdy dočkat na následující Apple Keynote, která by se měla konat již za pár týdnů, podle dostupných informací dost možná 16. března. V tomto článku se společně podíváme na 7 unikátních funkcí, které od AirTags očekáváme.

Integrace do Najít

Jak jistě víte, tak v jablečném ekosystému již dlouhou dobu funguje služba a aplikace Najít. Jak už název napovídá, tak Najít slouží k nalezení vašich ztracených zařízení, kromě toho si v něm můžete zobrazit také polohu vaší rodiny a přátel. Naprosto stejně jako se v Najít objevuje například iPhone, AirPody či Mac, tak by se zde měly objevit také AirTags, což je bezesporu hlavním lákadlem. To znamená, že pro nastavení a vyhledání AirTags nebude nutné instalovat aplikace třetí strany.

Režim ztráty

I v případě, že by se vám podařilo AirTag nějakým způsobem ztratit, tak byste po přepnutí do režimu ztráty měli být schopni jej opětovně nalézt, dokonce i po kompletním odpojení. Napomáhat by tomu měla speciální funkce, pomocí které začne AirTag do okolí vysílat určitý signál, jenž zachytí ostatní jablečná zařízení. Tímto by se vytvořila jakási síť jablečných produktů, ve které by každé zařízení znalo přesnou polohu ostatních zařízení v okolí a vám by se poloha zobrazila přímo v Najít.

AirTags leak
Zdroj: @jon_prosser

Využití rozšířené reality

Pokud se vám někdy podařilo nějaké jablečné zařízení ztratit, tak víte, že se k němu můžete jednoduše přiblížit pomocí zvuku, který se začne přehrávat. S příchodem AirTags by však mělo být nalezení přívěsku ještě jednodušší, jelikož bude nejspíše využito rozšířené reality. V případě, že by se vám podařilo AirTag a konkrétní předmět ztratit, tak byste mohli využít fotoaparát iPhonu a rozšířenou realitu, díky čemuž byste přímo na displeji viděli polohu AirTagu v reálném prostoru.

Přihořívá a hoří!

Jak už jsem zmínil výše – pokud se vám podaří ztratit nějaké jablečné zařízení, můžete jeho umístění zjistit pomocí zvukové odezvy. Tento zvuk se však přehrává neustále dokola bez jakékoliv změny. V případě AirTags by se tento zvuk měl měnit podle toho, jak blízko či daleko se od předmětu nacházíte. Svým způsobem se tak ocitnete ve hře na schovávanou, kdy vám bude AirTags zvukem hlásit samá voda, přihořívá, anebo hoří.

airtags
Zdroj: idropnews.com

Bezpečné lokace

Lokalizační přívěsky AirTags by měly dále nabídnout funkci, pomocí které byste mohli nastavit tzv. bezpečné lokace. Pokud AirTag tuto bezpečnou lokaci opustí, tak se vám ihned na zařízení přehraje upozornění Například, pokud AirTag připevníte na klíče od vašeho auta a někdo s nimi odejde z domu či bytu, tak vám o tom dá AirTag vědět. Jednoduše tak budete přesně vědět, když se někdo chopí vašeho důležitého předmětu a pokusí se s ním odejít.

Odolnost proti vodě

Co si budeme nalhávat, rozhodně by nebylo od věci, kdyby byly lokalizační přívěsky AirTags voděodolné. Díky tomu bychom je mohli vystavit například dešti, popřípadě bychom se s nimi mohli v určitých případech také potopit do vody. Pokud by se vám například na dovolené podařilo ztratit nějakou věc v moři, tak byste ji opětovně mohli najít právě díky voděodolnému přívěsku AirTags. Uvidíme, zdali se Apple bude držet trendu voděodolných zařízení i u svých lokalizačních přívěsků – doufejme, že ano.

iPhone 11 Pro voděodolnost
Zdroj: Apple

Dobíjecí baterie

Několik měsíců nazpátek se neustále hovořilo o tom, že by měly AirTags ke svému pohánění využívat plochou a kulatou baterii s označením CR2032, kterou najdete například v různých klíčích či na základních deskách počítačů. Tuto baterku však nelze nabíjet, což je svým způsobem v rozporu s ekologií jablečné společnosti. Pokud by se totiž baterie vybila, museli byste ji vyhodit a vyměnit. Apple by se však nakonec, podle dostupných informací, mohl vrhnout do využití klasických nabíjecích baterií – údajně podobných, které se nachází v Apple Watch.

.