Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice vám každý všední den přineseme tipy na zajímavé aplikace a hry. Vybíráme ty, které jsou dočasně zdarma či se slevou. Délka slevy však není nijak předem určená, takže je potřeba si i přímo v App Storu před stažením ověřit, že je aplikace či hra stále zdarma popřípadě za nižší částku.

Aplikace a hry pro iOS

MyScript Calculator

S MyScript Calculator svůj iPhone nebo iPad proměníte v kus papíru. Stačí na obrazovku napsat příklad aplikace vypočítá výsledek. Nezáleží na tom, zdali potřebujete něco sečíst, vynásobit, dělit, odmocnit či zkombinovat početní úkony dohromady.

[appbox appstore id1304488725 oldprice=“89,00 Kč“]

Visit Timeline

Přemýšleli jste někdy o tom, kde se během dne pohybujete? Pak Visit Timeline je právě tím nástrojem, který lze použít. Zaznamenává vaši polohu v průběhu dne, a tak máte vše na jednom místě, lokaci a čas v ní strávený. Nemusíte se bát, protože aplikace shromažďuje údaje do zařízení a nikam je neposílá.

[appbox appstore id1404263866 oldprice=“89,00 Kč“]

iLovecraft Collection Vol. 1

Klasické knížky vás nebaví, elektronické naopak nic nového nenabízí. Pokud alespoň obstojně ovládáte anglický jazyk, pak by tím pravým ořechovým mohl být vizuálně zpracovaná kniha, věnovaná autorovi hororových povídek H. P. Lovecraftovi. Děsivé zvuky, animace, hrátky se světlem a objekty vás vnoří do příběhu, a možná i naženou husí kůži.

[appbox appstore id992098515 oldprice=“119,00 Kč“]

Easy FTP Pro

Někdy se může stát, že počítač není zkrátka po ruce a potřebujete přístup do FTP adresáře. Easy FTP Pro umožňuje vytvářet změnu v kódu odkudkoliv. Textový editor podporuje jazyky: html, php, config, xml, perl, python a další. Mimo to můžete ukládat svá videa či obrázky z iPhonu nebo iPadu na vzdálený server. A mnoho dalšího.

[appbox appstore id429071149 oldprice=“119,00 Kč“]

CrVid – Great video editor!

Občas se stane, že se v nahraném záběru objeví něco, co tam být nemá. S aplikací CrVid můžete jednoduše oříznout video nahrané iPhonem. To však není vše. Dále lze přidat zvuk z vlastní knihovny, vystřihnout úsek videa, zpomalit ho a další funkce, které nesmějí chybět při videoeditaci.

[appbox appstore id1231549199 oldprice=“29,00 Kč“]

Aplikace a hry pro macOS

Pod Magician

AirPods jsou skvělé v mnoha ohledech, ale jejich provázanost s macOS není na takové úrovní jako v případě iOS. S Pod Magician se ale lecos mění. Díky aplikaci připojíte AirPods k Macu jednoduše pomocí klávesové zkratky, budete mít přehled o zbývající kapacitě baterie a také o její přibližné životnosti a můžete si také nastavit upozornění, kdy dostanete upozornění při dosažení určité úrovně baterie. To vše přímo z menu baru a včetně podpory Dark Mode.

[appbox appstore id1402065560 oldprice=“89,00 Kč“]

JPG Compress 2

Jestliže občas pracujete s větším množstvím obrázků, které potřebujete nahrát v rozumné kvalitě a zároveň velikosti na web, pak by vám mohl přijít vhod JPG Compress 2. Aplikace nabízí jednoduchou a rychlou kompresi fotografií ve formátu JPEG nebo PNG, a to při zachování co možná nejlepší kvality a původního rozlišení. Míru komprese můžete v aplikaci kdykoli modifikovat.

[appbox appstore id724510913 oldprice=“29,00 Kč“]

Sudoku Universe

Méte čas, ale zároveň se nudíte? Co takhle potrápit mozek trochou matematických úkonů. Hra Sudoku Universe je samozřejmě pověstný matematický hlavolam, který kromě známého doplňování čísel do řádků a sloupců, umocňuje zážitek relaxačním hudebním podtextem.

[appbox steam 733070 oldprice=“1,99€“]

.