Zavřít reklamu

Po pěti týdnech od vydání nejnovějšího operačního systému pro iPhony a iPady běží iOS 9 na 61 procentech aktivních zařízení. Jedná se o nárůst o čtyři procentní body proti stavu před dvěma týdny. iOS 8 již má na svých telefonech méně než třetina uživatelů.

Oficiální data se vážou k 19. říjnu a jde o statistiky, které Apple změřil v App Storu. Po pěti týdnech tak běží na dvou posledních systémech iOS 91 procent kompatibilních a aktivních produktů, což je velice dobré číslo.

Celkově se daří iOS 9 lépe než předchozí verzi, která se v počátcích potýkala s výraznými problémy. iOS 9 je od začátku poměrně stabilním a spolehlivě fungujícím systémem, což je vidět i na číslech. Před rokem byla adopce iOS 8 ve stejný moment zhruba na 52 procentech, což je výrazně méně, než na čem je nyní iOS 9.

Spolehlivost svého mobilního operačního systému navíc včera Apple podpořil vydáním iOS 9.1, které je doporučeno pro všechny uživatele. Zároveň připravuje systém na příchod nového iPadu Pro a Apple TV 4. generace.

Zdroj: Apple
.