Zavřít reklamu

Apple se ve svých prohlášeních ráda chlubí rostoucími úspěchy, které zaznamenává její kategorie nositelné elektroniky. Nedávno zveřejněné statistiky společnosti Counterpoint Research mu v tomto směru dávají rozhodně za pravdu – AirPods tvořily v prosincovém kvartále loňského roku 60 % trhu s plně bezdrátovými sluchátky, čímž s přehledem překonala produkty známých a oblíbených značek, jako je Jabra nebo Bose.

Právě zmíněná značka Jabra se v žebříčku nejprodávanějších bezdrátových sluchátek umístila na druhé příčce, a to se svým fitness modelem Elite Active 65t. Mezi pěti nejlépe prodávanými značkami se dále ocitl například Samsung se svými Gear IconX, JLab a jeho JBuds Air True Wireless a firma Bose s modelem SoundSport Free.

O tom, že Applu trhu s plně bezdrátovými sluchátky s přehledem kraluje svědčí fakt, že zatímco si Apple samotný ukousl celých 60 % z koláče prodejnosti, zatímco o zbývajících 40 % se musely podělit značky Bose, JBL, Samsung, Huawei a Jabra. Jiná situace ale vládne na dílčích trzích – v Číně a Evropě se AirPods zase tolik nevedlo a na evropském trhu dokonce Apple překonala značka Jabra.

Apple AirPods

Prodaných AirPods mohlo být podle závěrů společnosti Counterpoint Research dokonce ještě více, ale řada uživatelů s nákupem váhala v rámci očekávání příchodu druhé generace. Ta se dočkala vylepšení v podobě nabíjecího pouzdra, které lze zakoupit i zvlášť, nového čipu H1 nebo třeba zrychlení párování a připojení.

Zdroj: Counterpoint Research

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.