Zavřít reklamu

Čekáme na ně už přes tři roky, kdy jsme zde měli velké množství zvěstí, které se však nenaplnily. Nyní sílí další a vypadá to, že se skutečně dočkáme. Podle toho, co je o 2. generaci těchto hi-fi sluchátek už známo, se možná ale ani dočkat nepotřebujeme. 

Bylo to poměrně nečekané, když Apple v prosinci roku 2020 představil svá první sluchátka přes hlavu. Ukázal s nimi něco jiného, než na co jsme byli z trhu běžně zvyklí. Je to typický Apple, kdy vezme všem dobře známou věc a dá jí takový design, který mnohé posadí na zadek. A co na tom, že byly (a pořád jsou) extra drahé a těžké. 

O nástupci se spekulovalo již dříve, stejně tak o nějaké sportovnější, odlehčené nebo naopak ještě vybavenější verzi. Dočkat bychom se však skutečně měli, a to letos (pravděpodobně na podzim), kdy by měla vyjít jejich revidovaná verze. Je tedy klidně možné, že o 2. generaci vůbec nepůjde, stejně jako nedostaly další generaci AirPody Pro 2 loni v září. Pořád ale může Apple následovat situaci mezi prvními a druhými AirPody, kdy jejich 2. generace přece jen přišla a přinesla prakticky jen čip pro rychlejší párování a lepší využití Siri. 

Pokud nové AirPody Max skutečně dorazí, je jistotou, že budou mít místo Lightning portu USB-C. Půl na půl je to pak s novými barvami, kde by šlo jen o to, aby sluchátka dostala na atraktivitě a vypadala jednoduše zajímavěji. Tak, a to je vlastně všechno. Údajně totiž nemají být osazena ani novým čipem H2, který již známe z AirPods 2. generace, a který zajišťuje adaptivní zvuk, což je kombinace ANC, personalizovaného přizpůsobování hlasitosti s ohledem na vaše okolí a automatického ztlumování na základě rozpoznání řeči, tedy toho, že když mluvíte, sluchátka se automaticky ztiší. 

Měnit design by pak nemuselo být úplně moudré. Na tom samém totiž Apple výrazně ušetří, kdy se nebude muset hýbat s nastavením mašin a vytvářením nových programů jen pro to, aby srazil nějaký gram na váze a ušetřil nějaký gram hliníku. Zásadní přepracování by si jistě také zasloužilo pouzdro, které je nejen nepraktické ale také dost trapné. Možná jeho změnou by pak byli zákazníci potěšeni více, jak hardwarovými novinkami samotných sluchátek. 

.