Zavřít reklamu

Vývojáři z Realmac Software dlouho slibovali přidání připomínek do své populární to-do aplikace a nyní aktualizace s touto funkcí skutečně přišla. Upozornění lze nově přidávat k úkolům v aplikaci pro iOS i pro Mac. Kromě připomínek navíc do aplikace dorazily nové balíčky zvuků, takže Clear je opět o trochu více přizpůsobitelný uživatelovu gustu.

Když tým stojící za touto svým způsobem revoluční aplikací s unikátním designem i ovládáním sliboval přidání připomínek, avizoval, že aplikace zůstane stejně jednoduchá a čistá, jako tomu bylo doteď. Co vývojáři slíbili, to i udělali a aktualizace se skutečně náramně povedla. Seznam úkolů vypadá naprosto stejně jako dříve a jedinou změnou je malý údaj o datu a hodině připomínky, který je umístěn pod ní. Připomínka se dá vložit velice jednoduše a k její vytvoření stačí v podstatě jeden dotek displeje. 

Čas připomínky lze vkládat stejným způsobem, jako je tomu například u systémových Připomínek a shodný je i minimální interval pěti minut, po kterých lze čas na posuvníku vybírat. Clear však podporuje pouze připomínky určené časem, nikoli ty založené na vaší poloze. Je také důležité podotknout, že Clear podporuje synchronizaci dat mezi vašimi zařízeními, ale pouze mezi různými verzemi aplikace (iPhone – iPad – Mac). Se systémovými Připomínkami se Clear nesynchronizuje, i když jiné aplikace jako třeba Fantastical to umí. Znamená to tedy, že například pomocí Siri připomínku do Clear nepřidáte, a to alespoň do té doby, než Apple hlasové asistence v iOS umožní spolupracovat s aplikacemi třetích stran.

Velkou novinkou jsou také již zmíněné sady nových zvuků. Nově si můžete odemknout zvuky ze setu „Sci-Fi” a „8-bit”. Obě tyto sady zvuků jsou zcela zdarma pro majitele aplikace Clear pro Mac. Zdarma se ke zvukům dostanou i ti, kteří si dříve zakoupili dnes již neexistující Clear+ pro iOS. Stačí jim k tomu tuto aplikaci si dočasně stáhnout ze zakoupených položek v App Store a v nabídce zvuků obnovit nákupy. Pro uživatele iOS aplikace Clear jsou pak balíčky zvuků k zakoupení skrze in-app purchase, a to za cenu 89 centů.

Aktualizace aplikace je bezplatná a můžete ji pohodlně stahovat v App Store. Pokud Clear dosud nevlastníte, univerzální iOS verze lze pořídit za 4,49 € a verze pro Mac za 8,99 €. Na svých zařízeních však musíte mít nainstalovaný operační systém iOS 7, respektive OS X Mountain Lion.

Zdroj: 9to5mac.com
.