Zavřít reklamu

Po několikaměsíčních jednáních předcházející akvizici Apple oficiálně oznámil koupi izraelské firmy PrimeSense. Firma se zabývá vývojem 3D senzorů snímající tělo a jeho pohyb. Nejlépe je známá jako tvůrce původního Kinectu, svým způsobem revolučního zařízení, které ve spojení s Xboxem 360 dokázalo přenést pohyb hráče (díky kamerám a senzorům hloubky) přímo do hry a využít jej místo klasického ovladače. U druhé verze Kinectu k Xbox One Microsoft nicméně přešel k vlastnímu řešení.

Apple může současné technologie PrimeSense využít hned několika způsoby. Od prvního Kinectu se vývoj rozšířil a firma od té doby vyvinula výrazně menší senzory určené pro mobilní zařízení. Sem patří například model Capri, který se vejde do zařízení velikosti mobilního telefonu. Další využití může být televizní trh, na němž Apple působí se svou Apple TV. Už dříve se spekulovalo, že by Apple mohl u příští generace využít prostředí ovládané pohybem a senzory PrimeSense zde skvěle zapadají.

Mluvčí Applu okomentovala akvizici standardní citací:“ „Apple kupuje čas od času malé technologické společnosti a obecně nehovoříme o účelu nebo našich plánech.“ Společnost za PrimeSense zaplatila kolem 360 milionů dolarů a je to druhá izraelská firma, kterou Apple koupil. V loňském roce to byl Anobit, výrobce ovladačů flashových pamětí.

[youtube id=zXKqIr4cjyo width=“620″ height=“360″]

Zdroj: AllThingsD.com
Témata:
.