iWant

Alternativy AirPods #8 aneb Špička na muziku

iWant

Čtenářům z řad fanoušků Apple je Jan P. Martínek známý zejména díky svému předloňskému seriálu Skeptikův čtvrtrok s Apple Watch, loňskému článku Macbook – a dvanáctka!, případně z textů o tom, proč je Applistou či o tom, jak byl při tom, když se otvíral první „Iveův“ Apple Store.

Na přelomu loňského roku začal Honza točit videa. Populární v Apple komunitě bylo zejména to o iPhonu 7 (Plus) a sluchátkách a následující o tom, jak se Honza stal prvním Čechem vlastnícím iPhone 7 a proč jej vzápětí vyměnil za iPhone 7 Plus.

Nyní JPM přichází s miniseriálem. Celkem v sedmi videích nám ukáže, jaká preferuje bezdrátová sluchátka. Sérii nazval Alternativy AirPods aneb Nejlepší bluetooth sluchátka nejen pro ovečky.

Každý den, ode dneška až do neděle, plánuje vydat jedno video, věnované jiným Bluetooth sluchátkám, a my budeme jeho YouTube kanál dennodenně bedlivě sledovat a přinášet vám postřehy z Honzových sluchátkových videí. Všechny je postupně naleznete níže v tomto, pravidelně aktualizovaném článku.


Alternativy AirPods #8 – Špička na muziku

Uplynul měsíc od chvíle, kdy jsme psali o posledním dílu videoseriálu (viz níže). Závěrečný díl na konci naznačoval naději, že ještě není všem dnům konec, a nakonec jsme se opravdu dočkali: Jan P. Martínek vytvořil díl nový, tentokrát na téma „Špička na muziku“.

Dnešní díl by se dal také nazvat Král je mrtev – ať žije král! Pokud jsme minule zjistili, jaká že sluchátka mají nejkvalitnější zvuk, nový díl je odsouvá až na druhé místo.

Na začátku osmého dílu seriálu Honza uvede kritéria, která klade na „hudební“ sluchátka, vysvětlí, v čem mu vítěz první sezóny seriálu nevyhovoval, a představí sluchátka, jež mu nedorazila včas na to, aby o nich mluvil v předchozí části. Následně srovná oba nejlepší kousky i v dalších aspektech, než je pro něj podstatný zvuk.

Alternativy AirPods #7 – Rolls Royce mezi bezdráty

Je tu středa a s ní sedmý, závěrečný díl miniseriálu Alternativy AirPods aneb Nejlepší bluetooth sluchátka nejen pro ovečky. Jan P. Martínek se v něm věnuje “Rolls Royceům mezi bezdráty”.

Na začátku o maličko delšího finálního dílu než obvykle (bezmála 15 minut) Honza vysvětlí, jaká je pro něj královská poslouchací disciplína a vydefinuje sedm zásadních kritérií pro bezdrátová sluchátka, která by mu pro ni vyhovovala. Posléze představí onen vysněný klenot mezi bezdráty, popíše jeho zvuk i další vlastnosti a srovná jej s jinými kousky. Na samý závěr videa se dočkáme drobného překvapení, možná dokonce příslibu věcí příštích.

Strávili jsme s Honzovým seriálem, počítáme-li víkendovou přestávku, týden a půl a byla to jízda. Jak tohle finále, tak všech předchozích šest dílů je nabito ukázkami z filmů i divadelních představení a nejrůznějšími memy, které Honza připomíná či dokonce spoluvytváří. Výsledkem je pestrá hodina poučného a zároveň zábavného obsahu o bezdrátových sluchátkách, jejíž jednotlivé části lze zhlédnout v libovolném pořadí.

Pokud jste Honzův seriál ještě neviděli, vřele doporučujeme – začít můžete třeba hned dnešním, finálním dílem série, Rolls Royce mezi bezdráty. Předchozí díly najdete přiložené níže v tomto článku.

Alternativy AirPods #6 – Nejlepší univerzální sluchátka

Dnešní, předposlední díl miniseriálu Alternativy AirPods aneb Nejlepší bluetooth sluchátka nejen pro ovečky, je zasvěcen nejlepším univerzálním sluchátkám, tak, jak je vidí – a slyší – Jan P. Martínek.

Tentokrát Honza představí kritéria, o kterých otevřeně hovoří coby o velmi individuálních. Zahrnují například ono kontroverzní, které zmínil už v úvodním dílu série: má rád sluchátka černá. Ostatně, víme o Honzovi, že se svým matně černým iPhonem 7 Plus v ruce netrpělivě očekává matně černé AirPods.

Po uvedení čtrnácti konkrétních požadavků na univerzální sluchátka nám Honza ukáže, která jsou vítězi pro něj. Jejich zvuk a vlastnosti opět srovná s vítězi z předchozích dílů miniseriálu, završí jejich aktuální cenou a díl uzavře pozvánkou na zítřejší, závěrečný díl série, věnovaný „Rolls Royceům mezi sluchátky“.

Filmové a jiné hlášky, které nás celým dnešním dílem provázejí, jsou u Honzy už standardem, takže ač video tentokrát lehce přesahuje desetiminutovou hranici, nebudete se nudit ani na vteřinku. Příjemnou zábavu i poučení přejeme!

Alternativy AirPods #5 – Sluchátka nejen k práci

Je tu pondělí, ale nezoufejme, protože spolu s ním i další díl videoseriálu o sluchátkách, který připravuje Jan P. Martínek. Dnešní díl má téma Sluchátka k práci.

Honza nás jako obvykle hned na začátku seznámí s kritérii, která má na sluchátka, přes něž poslouchá – ať už hudbu nebo mluvené slovo – během prací v domě i na zahradě. Pak představí sluchátka, která v jeho očích, resp. uších, v těchto parametrech vítězí. Následuje rozbor výhod i nevýhod vybraných sluchátek, včetně záběrů předvádějících jejich neobvyklé, ale návykové ovládání.

I tentokrát se celým desetiminutovým videem vine tenká linie vtípků a narážek, připomínajících nejrůznější filmová i jiná díla. Ať už vám nové Honzovo video zpříjemní ráno, dopoledne, oběd, nebo třeba odpoledne, večer či dokonce noc, přejeme vám tolik zábavy a poučení, kolik jsme si při sledování dalšího dílu seriálu Alternativy AirPods aneb Nejlepší bluetooth sluchátka nejen pro ovečky užili i my.

Alternativy AirPods #4 – Sluchátka do letadla

Ve čtvrtečním, tedy čtvrtém dílu miniseriálu Alternativy AirPods aneb Nejlepší bluetooth sluchátka nejen pro ovečky se Jan P. Martínek věnuje nejlepším sluchátkám do letadla.

V úvodu jako vždy vysvětlí kritéria, která na „letadlová“ sluchátka klade. Tentokrát jde o poměrně specifické parametry, protože specifický je i hluk v kabině letadla a naše potřeba v něm fungovat a komunikovat. Poté Honza vysvětlí princip aktivního potlačování okolního hluku a nakonec učiní to, na co všichni čekáme: zvolí krále Letáles, resp. sluchátek do letounů.

I dnes se, stejně jako v dílech minulých, můžeme těšit na řadu popkulturních narážek, citací a ukázek, takže o zábavu bude postaráno. A i dnes se video vešlo do deseti minut, takže si můžete udělat krátkou přestávku a zhlédnout díl o nejlepších sluchátkách do letadla klidně okamžitě.

Alternativy AirPods #3 – Sluchátka pro každodenní nošení

Třetí, středeční díl seriálu přináší Bluetooth sluchátka pro každodenní nošení. Sluchátka, která můžeme mít stále při sobě a poslouchat tak na cestách, během dojíždění do práce či do školy nebo třeba při venčení psa.

Na začátku videa Jan P. Martínek vyjmenuje kritéria, jaká má na sluchátka pro každý den a podle kterých tedy vybral ona vyvolená, subjektivně nejlepší. Dozvíme se, v čem jsou tato sluchátka mimořádná a v čem Honzu překvapila. V závěru videa se opět dostane i na cenové srovnání s titulními AirPods.

I dnešní video je plné popkulturních odkazů; uvidíme například i ukázky z filmu, v němž si před téměř půlstoletím zahrál Woody Allen spolu se Sylvesterem Stallonem. Ať už pro vás třetí díl seriálu Alternativy AirPods aneb Nejlepší bluetooth sluchátka nejen pro ovečky bude užitečný či nikoli, nudit se rozhodně nebudete.

Alternativy AirPods #2 – Sluchátka na běhání

Je tu úterý a s ním i druhý díl seriálu o nejlepších Bluetooth sluchátkách, v němž se Jan P. Martínek věnuje jedinému tématu, jak avizoval v úvodním videu. V dnešním dílu uvidíte, která sluchátka jsou podle něj nejlepší na běhání.

Na začátku videa se dozvíme, jaká kritéria má Honza na sluchátka vhodná ke sportování; je jich hned několik, takže se alespoň některými z nich můžeme inspirovat pro výběr vlastní. Pak už se pozornost videa i diváků zaměří na vlastnosti konkrétního vybraného typu sluchátek.

Nezůstane ale jen u nich a u důvodů, proč si Honza zvolil právě tato – jak už je u autora zvykem, video je opět protkané odkazy na jiná díla, ať už jde o film, divadlo či memy, takže nudit se rozhodně nebudete.

Alternativy AirPods #1 – Úvodní díl

Dnes vychází první díl. V něm Honza vysvětlí, jak vnímá kvalitu, poodhalí, jaká jsou jeho kritéria pro výběr sluchátek a prozradí, považuje-li AirPods coby produkt za kvalitní či nekvalitní. Ve videu prošpikovaném popkulturními citacemi následně představí kategorie sluchátek, jimž se bude věnovat v následujících šesti dílech.