Zavřít reklamu

Už ani nevím, kolikátý je to díl. Každopádně šílení ptáci jsou opět tady. Vývojářské studio Rovio rozhodně nezahálí a v minulém týdnu do App Storu vypustilo novou hru Angry Birds Evolution. Již od prvního spuštění je evidentní, že je něco jinak. Vaším úhlavním nepřítelem jsou sice i nadále zelená prasátka, ale systém hry doznal značných změn.

S nadsázkou připomíná tradiční pinball. Natáhnete nějakého opeřence, zamíříte, vypálíte a čekáte kolik škody nadělá. Na první pohled je tedy vše jasné, ale nebylo by to Rovio, aby hru nějakým způsobem nezpestřilo řadou vychytávek a módů.

Hned na začátku si vyzkoušíte, jaké to je, mít tým plný áčkových hvězd. Hráč se sice rychle namlsá, ale vzápětí přijde pád na zem. Vše si musíte vybudovat sami, nic zadarmo nedostanete. Ve hře nechybí tradiční příběh, který je volně inspirovaný nedávným celovečerním filmem. Jakmile vyhrajete první souboj, jde vše doslova z kopce.

[su_youtube url=“https://youtu.be/OP3sgY138H8″ width=“640″]

Angry Birds Evolution mě celkem učarovali a po prvním zapnutí jsem u iPhonu strávil hned dvě hodiny čistého hraní. Následující den pak o několik hodin více. Rozhodně toho však nelituji.

Sice jsem na začátku nastínil, že hra připomíná pinball, ale v praxi tomu tak není. V případě Angry Birds Evolution musíte zapojit i mozek a taktické přemýšlení. Každý opeřenec má jiné schopnosti, útočnou sílu a další vychytávky. Vaším úkolem je tak vytvořit co nejsilnější tým. Každý pták je také jinak vzácný, což poznáte velmi snadno podle hvězdiček u jeho jména. Na začátku uvidíte maximálně dvě, tři hvězdičky, ale časem se dočkáte i těch pětihvězdičkových, což jsou opravdové legendy.

angry-birds-evolution3

Nicméně i obyčejného ptáka můžete vytrénovat do elitní skupiny. Fígl je v tom, že po každé zápase získáte nové bojovníky, které lze používat na trénink a vylepšování. Opeřenci se také v různých časových intervalech klubou z nových vajíček.

Celé to ale má pochopitelně další háček. Každé vylepšení něco stojí, a to buď mince nebo krystaly. Těch však máte na začátku omezený počet a čím více budete úspěšnější, tím více jich získáte. Snadno si je také můžete dokoupit pomocí in-app nákupů, k čemuž vás vývojáři dost tlačí. I bez reálných financí si však užijete spousty zábavy.

Můžete se těšit na různé animace a hlavně systém soubojů. Ve hře můžete hrát i proti reálným hráčům nebo se přidat do nějakého klanu. Zpestřením jsou také orlí skauti, kteří vám předhazují různé bonusové úkoly, mise a všelijaké souboje.

Pochválit musím i grafiku a design, i když občas se na hlavní mapě dost ztrácím. Kde jsou ty časy, kdy Angry Birds byly o hvězdičkách a plnění jednotlivých levelů. Z těch bonusů a úkolů mi občas jde hlava kolem. Pokud bych vám měl do začátku dát nějaké doporučení, tak hlavně nezapomínejte trénovat svůj hlavní tým.

angry-birds-evolution2

Zpočátku budete mít jen dva bojovníky, což se rychle změní a rozrůst se můžete až na pět šílených ptáků. Přemýšlejte také o jejich schopnostech. Musí se vzájemně doplňovat, což poznáte velmi snadno. U svého týmu uvidíte jednoduché číslo, které poroste s vašimi zkušenostmi. Ostatně i jako hráč si zvyšujete svůj vlastní level.

To vše si můžete v App Storu stáhnout zdarma. Angry Birds Evolution sází na freeemium model a hlavním zdrojem obživy jsou reklamy a in-app nákupy, které začínají na 59 korunách. Ve svém zařízení si také připravte dostatek paměti. Prvotní stáhnutí zabere hned 753 MB. Angry Birds Evolution jsou rozhodně povedená RPG hra. Souboje v arénách jsou zajímavé a pestré. Ve hře nejde o náhodu jako spíše o taktiku a přemýšlení z dlouhodobé perspektivy. Pokud patříte mezi fanoušky Angry Birds, nenechte si nový titul ujít.

[appbox appstore 1104911270]

.