Zavřít reklamu

Jedno z velkých lákadel nové hudební streamovací služby Apple Music, jež se spustí 30. června, měli být exkluzivní umělci, které u konkurence nenajdeme. Zatím není jasné, kolik takových jmen Apple ve svém repertoáru bude mít, ale jedno víme již nyní: ani jinak velice úspěšným jednatelům kalifornské společnosti se nepodařilo pro streaming zcela přesvědčit Taylor Swift.

Pětadvacetiletá zpěvačka je známá svým odměřeným přístupem ke streamovacím službám a v listopadu loňského roku dokonce nechala veškerou svou tvorbu odstranit ze Spotify. Taylor Swift to komentovala slovy, že bezplatná verze této služby znehodnocuje její umělecké dílo.

S Applem nicméně měla Taylor Swift poměrně pozitivní vztahy a jelikož očekávaná služba Apple Music nebude mít žádnou bezplatnou verzi (až na úvodní tříměsíční zkušební dobu), očekávalo se, že právě držitelka sedmi cen Grammy bude trumfem Applu, na který bude lákat zákazníky. Taylor Swift ale nakonec ani s Applem na vlnu streamingu nenaskočí úplně.

Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti se rozhodla, že své nejnovější album „1989“ pro streamování neuvolní. Pro BuzzFeed to potvrdili zástupci zpěvačky z Big Machine Records a také Apple. V Apple Music tak najdeme pouze předchozí alba, která má Taylor Swift dostupné také například na konkurenčním Tidalu.

Její rozhodnutí neposkytnout v nejbližší době album 1989 žádné streamovací službě country-popovou zpěvačku rozhodně nemusí mrzet. Páté studiové album vydané loni v říjnu je totiž i tak obrovským hitem. Během prvního týdne prodala Taylor Swift více alb, než se povedlo komukoliv od roku 2002, a nakonec se ve Spojených státech stalo „1989“ nejúspěšnějším albem roku 2014 se 4,6 milionu prodaných kopií.

Až se 30. června Apple Music spustí, tak zatím stále není jasné, kteří umělci budou na palubě a kteří ne. Zejména s nezávislými hudebníky totiž zřejmě Apple stále jedná a někteří se odmítají zapojit kvůli tříměsíční zkušební době, kdy bude Apple Music zdarma.

Zdroj: BuzzFeed
Foto: Eva Rinaldi
.