Zavřít reklamu

Apple na WWDC představil novou verzi svého operačního systému pro hodinky. Největší novinka watchOS 3 je mnohem rychlejší spouštění aplikací, což byl dosud jeden z největších nedostatků hodinek. Apple Watch budou nově umět také převést prstem napsaný text a přichází nové ciferníky.

Používání zejména aplikací třetích stran bylo dosud na Apple Watch velice nepohodlné. Aplikace nabíhaly dlouhé vteřiny a uživatel často stihl stejný úkon provést rychleji na telefonu, který měl v kapse, než se dočkal na zápěstí. Ve watchOS 3 se ale budou oblíbené aplikace spouštět okamžitě.

Zmáčknutím bočního tlačítka se nově uživatel dostane do nového docku, kde budou seřazeny naposledy použité a oblíbené aplikace. Právě tyto aplikace budou nabíhat ihned, i díky možnosti obnovování dat na pozadí. Jakmile spustíte aplikaci, jednak se do ní hned dostanete a zároveň v ní budete mít aktuální data.

Zespoda obrazovky ve watchOS 3 vyjíždí vylepšené Ovládací centrum, které známe z iOS, seshora i nadále sjíždí Oznamovací centrum a šviháním doleva nebo doprava měníte ciferníky. Těch Apple do watchOS 3 několik přidal, například ženskou variantu populárního Mickeyho Mouse – Minnie. Přímo z ciferníku navíc půjde spustit více aplikací, například Zprávy či Hudba.

Na zprávy bude nově možné i ze zápěstí odpovědět jinak než představenou odpovědí nebo nadiktováním textu. Svou zprávu budete moci prstem napsat a Apple Watch ručně napsaná slova automaticky převedou na text.

Pro krizové situace Apple připravil funkci SOS. Když na hodinkách stiskněte a podržíte boční tlačítko, automaticky se přes iPhone nebo Wi-Fi vytočí záchranná služba. Pro vozíčkáře zase Apple optimalizoval fungování fitness aplikací – místo upozornění na to, aby si uživatel stoupl, hodinky vozíčkáře upozorní, že by se měl projet.

 

S cvičením a aktivním životním stylem je spojena i funkce sdíleních svých výsledků mezi přáteli, což uživatelům Apple Watch dlouho chybělo. Nyní můžete soutěžit se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády na dálku. Aplikace Aktivita je rovnou napojená na Zprávy, a tak své přátele snadno vyzvete.

Zcela nová aplikace Breathe (Dýchání) pak uživateli pomůže na moment se zastavit a správně a hluboce se nadechnout. Veden je uživatel haptickou odezvou a uklidňující vizualizací.

WatchOS 3 bude dostupný pro Apple Watch na podzim. Vývojáři se k první testovací verzi dostanou již dnes, ale zdá se, že Apple zatím pro hodinkový operační systém neplánuje veřejnou betu jako u iOS nebo macOS.

.