Zavřít reklamu

[youtube id=“qzlNR_AqxkU“ width=“620″ height=“360″]

Po dlouhé době jsem zase pořádně potrápil své mozkové závity a logické myšlení. V rámci aplikace týdne totiž Apple představil logickou hru rop, která vás chytne a nepustí, dokud danou hříčku nevyřešíte.

Rop je velmi minimalistická a na první pohled jednoduchá hra. První kola jsou možná jednoduchá, ale později se pěkně zapotíte. Smyslem hry je vytvářet různé geometrické tvary podle předlohy. K dispozici přitom máte pomyslná lana s černými knoflíky, které musíte správně sestavit ve vymezeném poli.

Jediné pravidlo, které musíte dodržovat, je, že na jednom políčku nesmí být dva černé puntíky. Následně musíte složit daný geometrický tvar, například různé trojúhelníky, kosočtverce, pravé úhly a tak dále. Jakmile ho složíte, postupujete do dalšího kola.

Rop vás jistě zabaví na více než dlouhou dobu, jelikož celkově na vás čekají tři balíčky her po padesáti až sedmdesáti úlohách. Překvapení také přijde ve druhém balíčku, kde opět musíte skládat geometrické útvary, ale nově přibude i funkce stříhání. V každém kole máte omezený počet nůžek, které vám pomohou k tomu, abyste daný tvar složili. Logicky totiž nikdy nesmí nikde nic přečnívat ani přebývat.

Dohromady na vás čeká více než sto osmdesát levelů, kde můžete prověřit své logické myšlení, to vše podkreslené příjemnou hudbou i grafickým zpracováním. V tomto týdnu navíc rop získáte zcela zdarma.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/rop/id970421850?mt=8]

Témata:
.