Zavřít reklamu

Softwarový obchod pro produkty Applu, App Store, zažil rekordní Vánoce. Během dvou týdnů vánočních prázdnin v něm uživatelé za aplikace a nákupy v nich utratily přes 1,1 miliardy dolarů, což je v přepočtu 27,7 miliardy korun.

Rekordní částka byla utracena také v rámci jediného dne – první den roku 2016 App Store naměřil 144 utracených milionů dolarů. Předchozí rekord z posledního Štědrého dne tak příliš dlouho nevydržel.

„App Store zaznamenal rekordní vánoční prázdniny,“ uvedl Phil Schiller, senior viceprezident světového marketingu Applu. „Jsme vděční všem vývojářům, kteří pro naše zákazníky vytvářejí ty nejvíce inovativní a zábavné aplikace na světě. Nemůžeme se dočkat, co přijde v roce 2016.“

Další obří výnosy z App Storu znamenají, že Apple od roku 2008 díky softwarovému obchodu s aplikacemi pro iPhony a iPady (a od roku 2010 také pro Macy) vyplatil vývojářům téměř 40 miliard dolarů. Celou třetinu přitom vygeneroval jen loňský rok.

Apple tvrdí, že díky App Storu vytvořil téměř dva miliony pracovních pozic jen ve Spojených státech, dalších 1,2 milionu v Evropě a 1,4 milionu míst v Číně.

Zdroj: Apple
.