Zavřít reklamu

Apple by mohl mít problém. Americká komise pro mezinárodní obchod (ITC) totiž rozhodla ve prospěch Samsungu v jednom z patentových sporů a je možné, že zakáže Applu dovážet do Spojených států několik jeho produktů. Kalifornská společnost oznámila, že se proti verdiktu odvolá…

Případný zákaz by se týkal následujících zařízení, které běží v síti AT&T: iPhone 4, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPad 3G a iPad 2 3G. Jedná se o finální rozhodnutí ITC a verdikt mohou zvrátit jen Bílý dům nebo federální soud. V okamžitou platnost nicméně toto rozhodnutí zatím nevstoupí. Příkaz byl nejprve zaslán americkému prezidentu Baracku Obamovi, jenž má 60 dní na to, aby příkaz prozkoumal a případně ho vetoval. Snahou Applu bude patrně přenést případ k federálnímu soudu.

[do action=“citace“]Jsme zklamaní a hodláme se odvolat.[/do]

Americká komise pro mezinárodní obchod se stará o zboží, které proudí z a do Spojených států, tudíž může zabránit jablečným zařízením, které se vyrábějí v zahraničí, ke vstupu na americkou půdu.

Samsung zvítězil v souboji o patent s číslem 7706348, který je nazvaný „Zařízení a metoda pro kódování/dekódování kombinačního indikátoru přenosového formátu v mobilním komunikačním systému CDMA“. Jedná se o jeden z patentů, který se Apple snažil zařadit mezi „standardní patenty“, což by umožnilo ostatním společnost na bázi licencování jejich využívání, ovšem očividně neuspěl.

V novějších zařízeních již Apple využívá jiný způsob, tudíž se nejnovějších iPhonů a iPadů tento patent netýká.

Apple se proti verdiktu ITC odvolá. Mluvčí Kristin Huguetová pro AllThingsD uvedla:

Jsme zklamaní, že komise převrátila původní rozhodnutí, a hodláme se odvolat. Dnešní rozhodnutí nemá žádný vliv na dostupnost Apple produktů ve Spojených státech. Samsung využívá strategie, kterou soudy a regulátoři po celém světě zamítli. Přiznali, že je to proti zájmu uživatelů v Evropě i jinde, přesto se ve Spojených státech Samsung snaží blokovat prodeje Apple produktů skrze patent, u kterého souhlasil, že ho za náležitou částku poskytne komukoliv dalšímu.

Zdroj: TheNextWeb.com
.