Zavřít reklamu

Od streamovací služby Applu, na jejíž představení v současnosti čekáme, si mnozí slibují kvalitního konkurenta pro Spotify, Rdio nebo Google Play Music. Podle zdrojů serveru Billboard však Applu nejde pouze o tento konkrétní segment; chce se stát absolutním lídrem na poli hudební distribuce.

Apple je již řadu let s hudebním průmyslem spojován, a to díky přehrávači iPod a následně superúspěšnému obchodu iTunes. V posledních letech však už jeho popularita není taková jako dříve a trh se pomalu přiklání k nové generaci hudební distribuce. Podobně, jako nakupování MP3 vytlačilo z mainstreamu fyzické CD, by mohly iTunes být nahrazeny streamovacími službami. I proto se Apple rozhodl k třímiliardové akvizici Beats.

Podle serveru Billboard však nejde o pouhé nasazení konkurenta úspěšným službám. Cílem Applu „není soupeřit se Spotify, je to být hudební průmysl,“ říká jeden z účastníků jednání mezi kalifornskou firmou a hudebními vydavatelstvími.

Nová verze Beats Music by Apple mohla k tomuto cíli bezesporu dovést. Jeho služba by sice nemusela být nejlevnější (7,99 dolaru je až o dva dolary více než nabízejí konkurenti), ale má výhodu v ohromném množství již existujících iTunes účtů. Číslo 800 milionů přiřazených platebních karet hovoří za sebe.

Zpráva Billboard nám navíc dává naději, že bychom se rozšíření hudební nabídky Applu mohli dočkat již v následujících měsících. Zdroje totiž hovoří o představení „možná na jaře, určitě v létě“. Do té doby by Apple mohl vypilovat iOS verze 8.4, od které některé zahraniční servery očekávají právě aktualizaci hudebních aplikací.

Zdroj: Billboard
.